Selin’in gelgitlerine kulak verin

İstanbul doğumlu, Londra’da yerleşik müzisyen Selin, bir süredir dijital ortamda paylaştığı cover performanslarıyla adından söz ettiriyordu. Özellikle 90’lar popundan ilham alan Selin, ilk bestesiyle birlikte yeni ve uzun soluklu olacağını tahmin ettiğimiz bir yola adım attı.

Warner Music Türkiye etiketiyle yayımlanan “Gidip Gel”, karantina günlerinde yazılmış. Türkçe-İngilizce harmanı sözleriyle, hayatın kimi ikilemleri ve gelgitlerine ses vermek niyetinde Selin. Prodüksiyon ve miks aşamalarında ​​Stephen Schmuldt’un imzasını gördüğümüz parçanın mastering işlemleri ise daha önce J Balvin, Diplo ve Snoop Lion gibileriyle çalışmış Grammy adayı ses teknisyeni Luca Pretolesi tarafından tamamlanmış.

Selin’in çıkış şarkısı “Gidip Gel” için çekilen, retro nüanslarla bezeli video klibin yönetmeni Emre Barut. 3 farklı lokasyonda 16 saatte çekimleri tamamlanan klipte 90’lar R&B dünyasından etkileşimler kendini belli ediyor. İlginç bir trivia da var: 1968 model vintage Mustang’le çekilen drift sahnelerinde direksiyon başındaki kişi de bizzat Selin!

Klibi izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.