Seren Yüce’nin podcast dizisi “Denge’m” yayına başladı

“Endişe edecek bir şey yok. Sakın korkma! Süreç başladı, artık beraberiz.”

Çoğunluk ve Rüzgarda Salınan Nilüfer filmlerinin ardından Masum dizisi için kamera arkasına geçen Seren Yüce’nin yazıp yönettiği podcast dizisi Denge’m, 19 Kasım’da podcast platformlarında yayına başladı. Hazım ile Aten isimli karakterlerin sıra dışı ilişkisini konu eden dizinin kadrosu Tülin Özen, Osman Sonant, Esme Madra, Yasemin Conka, Cem Zeynel Kılıç, Şehsuvar Aktaş, Çetin Sarıkartal ve Tülay Günal’dan oluşuyor.

Denge’m’de olaylar şöyle ilerliyor: “Hayattan sıkılmış, umudunu kaybetmiş bir üniversite matematik öğretmeni olan Hazım psikiyatri alanında farklı bir tedavi yöntemi geliştiren hırslı bilim insanı Cansın ile tanışır. Cansın, henüz piyasaya sürülmemiş bir teknolojiyi geliştiriyordur ve Hazım tam da aradığı denek adayıdır. Hazım da biraz geldiği noktada kendinden umudu kesmiş olmasından, biraz da merakından bu teknolojinin deneği olmayı kabul eder. Peki bu karar Hazım’ın kaybı mı kazancı mı olacaktır?”

Yedi bölümden oluşan mini dizi ile Podbee Media, tür olarak olmasa da deneyim olarak yeni olan bu yapımları artırarak, sinema ve dizi dünyasına katkı sağlamayı hedefliyor. Denge’m serisinin ilk bölümünü Spotify, Apple Podcast, Google Podcasts, Deezer platformlarından veya direkt web tarayıcınız üzerinden dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Podbee’nin ikinci dizi projesi

Denge’m, Candost Bayraktar’ın kurucusu olduğu Podbee Podcast Yapım Ağı’nın ikinci dizi projesi. Birincisi, aynı zamanda Türkiye’nin ilk podcast dizisi de olan Karanlık Bölge, geçtiğimiz nisan ayında yayımlanmıştı. Tülin Özen ve Tansu Biçer’in başrollerinde yer aldığı 6 bölümden oluşan dizi, romantik ve komik unsurları barındıran bir ütopya. 

Başrolün yanı sıra yönetmen koltuğunda da oturan Tansu Biçer, podcast dizisi konseptinin hayal gücüne tanıdığı özgürlüğün bu işin en eğlenceli yanı olduğunu ifade ediyor. Nisan ayında dizinin yaratıcı kadrosundan Tülin Özen, Tansu Biçer, senarist Özge Satman B. ve ses tasarımcıları Fatih Rağbet ve Eli Haligua ile konuşmuştuk. Röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Kod Adı: Kulüp

Seren Yüce’nin sıradaki dizi projesi Kod Adı: Kulüp, 2021’de Netflix’te yayımlanacak. Zeynep Günay Tan ile beraber yönetecekleridizi, 1955 İstanbul’unda bir gece kulübünde çalışan Matilda ile kızı Raşel’in hayat hikâyesini anlatacak. Başrollerde Barış Arduç, Gökçe Bahadır ve Salih Bademci’yi izleyeceğiz.

Yazı: Damla Tüfekli


Yükleniyor...