SERGİ: disyon4duvar

disyon4duvar sergisi, disyon.com‘un dört sanatçısı Deniz Zaide Korkmaz, Ecemnaz Dalmaz, Gözde Mutluer ve Zeynep Abacı’nın işlerini bir araya getiriyor. Sergi, Bant Mag. Havuz / Bina’da ev sahipliğinde 15 Mayıs – 3 Haziran aralığında ziyarete açık.

Bu sergi, her bir sanatçının benzersiz hikâyelerini aynalayarak ziyaretçilere birbirinden farklı dört yolculuk sunuyor. Deniz Zaide Korkmaz, Ecemnaz Dalmaz, Gözde Mutluer ve Zeynep Abacı’nın eserleri, sanatta farklı yönleri ve ifade biçimlerini keşfetmek isteyen herkesi bekliyor.

Sergi açılışı 15 Mayıs Çarşamba akşamı saat 19.00’da.
disyon4duvar, her gün 13.00-20.00 aralığında ziyarete açık.


DENİZ ZAİDE KORKMAZ

Sanatçı işlerini iğrenme edimi bağlamında tekinsizliğin getirdiği tiksinme ve korku kavramları üzerinden, çeşitli medyumlar aracılığıyla üreten multidisipliner bir anlayışla oluşturuyor. İlk bakışta tanımlanamaz gibi görünen, ancak dikkatli bakınca kimi beden parçalarını seçebildiğimiz çalışmaları, bu iki yüklü kavramın izlerini tuhaf bir hafiflikle taşıyor. İşlerini yıkım (acı) ve yeniden inşa (haz) ikiliği üzerinden tanımlamak mümkün.

ECEM NAZ DALMAZ

Dalmaz, hayatındaki iniş çıkışları resimlerinde tasvir ettiği karakterlerle ifade eder. Kişisel hikayelerinin yanı sıra, karakterleri sanatçının yaşadığı ülkedeki politik etkinin de izlerini taşır. Kumaş ve kanvas üzerine farklı teknikler kullanan sanatçı, kısa süre önce tufting makinesi ile benzersiz el yapımı tasarımlar yaptığı “whoknows” adlı yeni bir projeye başladı. Sanatçı, eserlerinde neo-ekspresyonist akımdan da esinlenir.

GÖZDE MUTLUER

Gözde Mutluer, oyunculuk, video sanatları ve görsel sanatlar dâhil olmak üzere birçok farklı alanda çalışan çok yönlü bir sanatçıdır. Ayrıca disyon.com’un kurucusudur.

ZEYNEP ABACI

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Temel Sanat ve Tasarım Programı’nda yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Sanatsal faaliyetlerine Ortaköy’deki stüdyosunda devam etmektedir. Marmara Üniversitesi, Resim Eğitimi Bölümü’nde yarı zamanlı olarak Temel Tasarım dersleri vermektedir.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/