SERGİ: Max Nonerta - VHS Tape Juice

Çizdiği fantastik dövmelerin yanı sıra eskimiş oyuncak, köpük, slime, silikon gibi materyaller ve sokaklardan toplanmış envai çeşit çöpü türlü korku senaryoları etrafında bir araya getirdiği dioramalar, mobilyalar, dekorlar da üreten Sibiryalı sanatçı Max Nonerta namıdiğer Nonerta Kills, şu sıralar İstanbul’da. İşlerine yakından bakmak isteyenler 1-10 Eylül’de Bant Mag. Havuz / Bina’ya yerleşecek VHS Tape Juice sergisine bekleniyor. Açılış, 1 Eylül saat 19.00’da. 

Max Nonerta, pek çoğu hâlâ işe yarayan eşyaları hızla gözden çıkarıp soluksuzca yenilerini üreten sisteme itiraz ediyor; etrafımızı saran çöplerden taze yaşamlar, anlatılar ortaya çıkarmak motivasyonuyla çalışıyor. İşlerini görenleri, “yapma” eylemine dair yeniden düşündürmeye sevk etmeyi uman sanatçı, çöp kutusu karmaşasından ilhamla tasarlanmış deorganize çalışma birimleri, alışılagelenin epey dışındaki ihtiyaçlara yönelik giysiler gibi yeni kullanım alanları öneriyor.

Sergisini şu sözlerle anlatıyor Max Nonerta: “Bu içgüdüsel saçmalık âleminde, canlılık ile çürüme arasındaki sınırlar bulanıklaşıyor. Plastik ve tenin birbirinden ayırt edilemeyişi, adaptasyonun bizi tüketen nesnelerle bir olmak anlamına geldiği distopik bir geleceğe işaret ediyor.”

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/