SERGİ: ROLLO - “Room-Chain”

Tel Aviv merkezli sanat oluşumu The Rolling Art Project, fiziksel mesafelenme günlerinde sanatçıları bir araya getirmeyi ve birbirlerine ilham vermelerini mümkün kılan bir projeyi hayata geçirdi. Anna Burd, Uriah Meadan, Oded Kishik ve Shira Steinitz’ın temellerini attığı Rollo, Türkiye ve İsrail’den sanatçıların e-mail yoluyla oluşturdukları bir üretim zincirini merkezine alıyor. Farklı disiplinlerden sanatçılar, diledikleri araç ve tekniklerle hazırladıkları işlerini bir sonraki sanatçıya gönderiyor. 24 saat içerisinde bu işten yola çıkarak kendi eserini üreten sanatçılar zinciri devam ettiriyor.

Sergide yer alan Türkiyeli sanatçıların kürasyonu, Mamut Art Project kurucularından Ekin Kohen ve İsrail Kültür Ateşesi Elazar Zinvel yönetiminde yapıldı. 10’ar sanatçının katılımıyla tamamlanan “Room-Chain” ve “Home-Chain” serileri, her şey normale döndükten sonra fiziksel bir sergi formunu da alacak. Rollo’nun bu proje kapsamındaki üçüncü ve son sergisi de yakında çevrimiçi erişime açılacak. Türkiye gösterimini bantmag.com aracılığıyla yapan Rollo projesinin “Room-Chain” sergisini aşağıda görebilirsiniz.

Sanatçılar: Elif Özen, Daniella Meroz, Sinem Ören, Shanidagan, beraber co., Yoav Einhar, Gizem Karakaş, LALA Tamar, Mu Tunç, Gabrial Broid

1- Elif Özen – Facing Off / Yüzleşmek


2- Daniella Meroz – I Believe I Can’t Fly / Uçabileceğime İnanıyorum


3- Sinem Ören – Necrosis / Nekroz 

4- Shanidagan – (H)armless

5- beraber co. (Cihan Bacak & İsmet Köroğlu) – Spotlight / Işık


6- Yoav Einhar – Emotional Blackmail / Duygusal Şantaj

Fotoğraf: Noa Papi Kedmi


7- Gizem Karakaş – Sıhhatler Olsun


8- LALA Tamar- Good Health / İyilik, Sağlık

Ölümler ve doğumlar
Tek bir bilinçte var olur.
Ancak birçok insan,
Yaratıcı gücün lekesiz oyununu 
Ve nasıl hepsinin 
Bu oyunda bir ve beraber olduklarını
Anlayamaz.

9- Mu Tunç – I fell from the shadow, into the day / Güne Düştüm Gölgeden 

10- Gabriel Broid – Bye Bye Fishes / Güle Güle Balıklar