Yaş alan LGBTİ+’lar için kalpleri yumuşatan “Love Is Not Cancelled” kampanyası

İngiltere’de LGBTİ+ dernek ve organizasyonları, corona virüsle mücadeleye odaklanılan bu günlerde göz ardı edilen yaş alan LGBTİ+’ları unutmuyor. Salgın haricinde de fiziksel ve psikolojik sağlık hizmetlerinden sınırlı seviyede yararlanabilen yaş alan LGBTİ+’lar, pandemi sürecinde de ikinci plana atılmaktan muzdaripler. Öte yandan The Williams Institute’un 2016’da yaptığı araştırmaya göre, yaş alan LGBTİ+’ların %60’ı arkadaşlıktan yoksun kalmış halde, hayatlarına yalnız devam etmekte. 

Yaş alan LGBTİ+’ların yalnızlaşmasına ve ayrımcılığa uğramasına sessiz kalamayan Opening Doors London ve en gösterişli queer dans partilerin mimarı Little Gay Brother bir araya geldi ve Love Is Not Cancelled kampanyasını başlattı. Kampanyanın ortakları, onların kendilerini güvende ve iyi hissetmeleri ve hâlâ sevildiklerine ikna olmaları için bu kampanyayı başlattıklarını söylüyor.

Kampanyaya özel hazırlanan Love Is Not Cancelled yazılı tişörtlerle veya toplanacak bağışlarla yaş alan LGBTİ+’ların sağlık hizmetlerinin karşılanması arzulanıyor. Corona virüsü sebebiyle sadece etkinliklerin yasaklanmadığını, LGBTİ+ topluluğunun en savunmasız insanlarının farkındalık yaratma şanslarının da ortadan kalktığını belirten kampanya yürütücüleri, “Şu an queer sahnemizde özgürce dans edebiliyorsak, bu, bizden öncekilerin önümüzü açan özgürlük mücadeleleri sayesindedir” diye konuştu. Queer sahnenin sadece DJ’ler, dansçılar ve drag’lerden oluşmadığını savunan Little Gay Brother, yaş alan LGBTİ+’ların desteğinin queer sahne için ne kadar değerli olduğunu özellikle belirtti. 

Opening Doors London ekibi, tişörtlerinin yanı sıra artan talep ve ihtiyaçları karşılamak adına bağışlara da ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Yazı: Işıl Saykan