SERGİ: Warner Music Türkiye ve Bant Mag. sunar - “Herkes Dahil!”

Warner Music Türkiye ve Bant Mag. iş birliğiyle hazırlanan Herkes Dahil! sergisine hoş geldiniz! Müzikten bolca ilham alan 10 sanatçı farklı dönemlerle özdeşleşen, unutulmayacak birer şarkı seçti ve sınır tanımayan hayal güçleriyle onları ölümsüzleştirdi. Sergideki işlerin hepsi, 10’ar adetle sınırlı olmak üzere Shopier üzerinden satışta ve satışlardan elde edilen gelirin tamamını, mevcut COVID-19 krizi sebebiyle risk altında olan İstanbul’daki LGBTİ+ gece hayatı çalışanlarıyla dayanışmak için Queerwaves’in mart ayında başlattığı kampanyaya aktarıyoruz. Tüm satış ve bağış süreçlerini Bant Mag. yürütecek. Şimdi play’e basıp gezintiye başlayabilirsiniz!

Sanatçı: Aslı Alpar / Şarkı: Aretha Franklin – A Deeper Love 

Aslı Alpar: “Devam etmek için gücün yoksa seni ayağa kaldıracak bir şarkı. Sesi sona getir!”

Sanatçı: Gizem Winter / Şarkı: Ava Max – Kings & Queens

Gizem Winter: “Toplumsal cinsiyet rollerine kafa tutan, bu rollerin getirdiği beklentilere, öğretilmiş bilgilere karşı duruş sergileyen işler beni çok heyecanlandırıyor. Bu yüzden böyle bir duruş sergilediğini düşündüğüm ‘Kings & Queens’ şarkısından yola çıkarak çizdiğim ‘Queen’ karakterler ayrica keyif alarak yaptığım işlerden biri oldu.”

Sanatçı: Meltem Şahin / Şarkı: Lizzo – Juice

Meltem Şahin: “Lizzo’nun ‘Juice’u, adeta bir kendini sevme, bedeninle barışık olma marşı, kalçanı ordan oraya savurabildiğin bir şükran ilahisi.”

Sanatçı: Özgür Can Taşçı / Şarkı: Janelle Monáe – Make Me Feel

Özgür Can Taşçı: “Şarkıda insanların ne hissettiklerini ve ne istediklerini birbirlerine söylemeleri gerektiğini açıkça hissediyorum. Açık iletişimin çoğu zaman daha mutlu edeceği bilgisini de bize veriyor. Bu durum kişileri istedikleri oranda sınırsız yapıyor bence.”

Sanatçı: Rüzgar Buşki / Şarkı: Madonna – Express Yourself 

Rüzgar Buşki: “Valla Madonna doğru söylemiş, aşkta birbirini büyütmek, birbirine değer katmak en önemlisinden. Pırlantalar, altınlar kür. Ama Madonna da olsa İngilizce express yourself’lerden bıktım biraz, hele ki o pronoun’lar beni benden alıyor. Biraz sılalarca evet. Öptüm. Çüz.”

Sanatçı: Sadık Arı / Şarkı: Prince – Kiss 

Sadık Arı: “Prince bu şarkıyı yazarken öpücükleri mora boyamak istemiş.”

Sanatçı: Sadi Güran / Şarkı: Tina Turner – The Best 

Sadi Güran: “Her trans, her lubunya kahramanımdır. Bana umut veriyorsun aşkım, harikasın. Hepsinden daha iyisin.”

Sanatçı: Selin Çınar / Şarkı: Pet Shop Boys – Domino Dancing

Selin Çınar: “Seni sevdiğimi düşünmüştüm ama şimdi emin değilim.”

Sanatçı: Semih Özkarakaş / Şarkı: Sister Sledge – We Are Family 

Semih Özkarakaş: “Müzik ve dans; LGBTİ+’lar, HIV ile yaşayanlar ve bütün ötekiler için yalnızca eylem değil, aynı zamanda hayatta kalma pratiklerinden biridir. Müzik hepimizi bir araya getirir, örgütler ve güçlendirir. Günün sonunda da son gülen disko ve lubunyalar olur.”

Sanatçı: Vardal Caniş / Şarkı: Tracy Chapman – Fast Car 

Vardal Caniş: “Bazı şeyler yarım kalır, bu bitmiş olmanın bir şeklidir.”