Servant 3. sezonu yaratıcı kadrosuyla da merak uyandırıyor

M. Night Shyamalan’ın Apple TV+ ile iş birliğinden doğan psikolojik gerilim dizisi Servant, yaklaşan 3. sezonundan fragmanla gündemimizde.

İlk iki sezonuyla korku meraklılarının gözlerini üzerine çeken Servant; 13 haftalık bebeklerini kaybeden Dorothy ve Sean çiftinin yas sürecini merkeze alıyor. Yaşadıkları trajik olayla başa çıkmak adına bir terapi yöntemi olarak oyuncak bebek sahiplenen çift; işe aldıkları Leanne isimli gizemli dadının hayatlarına girmesiyle kendilerini birtakım mistik olaylar silsilesinin içinde buluyorlar.

Turner çiftinin normal bir hayata dönme çabasını gösteren fragman; haşere istilaları ve bodrumda gizlenen iskelet kalıntılarıyla, dizideki ürkütücü atmosferin korunacağına dair sinyaller veriyor. Lauren Ambrose, Toby Kebbell, Nell Tiger Free ve Rupert Grint’in yer aldığı oyuncu kadrosuna bu kez, GLOW ve Mr. Robot gibi dizilerden tanınan Sunita Mani de katılıyor. Üçüncü Servant sezonu, önceki sezonlardan alışık olduğumuz üzere yarım saatlik 10 bölümden oluşacak.

Bu yılın çok konuşulan filmlerinden Titane’ın yönetmeni Julia Ducournau başta kimi prestijli isimlerin, dizinin ikinci sezonunda yönetmen koltuğuna geçmesi dikkat çekmişti. Servant, bir kez daha yönetmen kadrosuyla da beklentileri yükseltmeye devam ediyor. M. Night Shyamalan ve kızı Ishana Night Shyamalan’ın bulunduğu ekipte Carlo Mirabella-Davis (Swallow), Kitty Green (The Assistant) ve Ich seh, Ich seh / Goodnight Mommy ile psikolojik gerilim janrına yeni bir soluk getiren Veronika Franz ile Severin Fiala yer alıyor.

21 Ocak’tan itibaren Apple TV+’tan erişilebilecek 3. sezonun fragmanı aşağıda:

İzleme listelerine alınası 2021 yapımı 3 korku dizisi

Servant’tan hareketle; bu yıl karşımıza çıkan ve yine korku/gerilim sularında yüzen üç izlenesi diziye yakından bakalım.

Brand New Cherry Flavor

Todd Grimson’ın 1996 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan, yapımcılığını Nick Antosca ve Lenore Zion’un üstlendiği Brand New Cherry Flavor; 90’ların Los Angelas’ını, yarattığı grotesk ve karanlık atmosferle buluşturuyor. Sekiz bölümlük mini dizi, dikkat çeken kısa filminin ardından ilk uzun metrajını çekme hayaliyle Hollywood’a gelen ve doğaüstü bir intikam yolculuğuna sürüklenen Lisa Nova’yı merkeze alıyor. Dizide “body horror” türünün öncülerinden David Cronenberg’den bolca ilham görmek mümkün. Garipliklerle dolu Hollywood kâbusları denince akla gelen ilk isim olan David Lynch’e de selam çakılıyor.

Midnight Mass

The Haunting of Hill House, Doctor Sleep, The Haunting of Bly Manor gibi korku janrında heyecan yaratan yapımlarıyla tanınan Mike Flanagan; Midnight Masste Katolik kilise ve vampirizmi, tüm projelerinden aşina olduğumuz inanç, sonsuzluk, ölüm gibi kavramlarla harmanlıyor. Yönetmenin tutku projesi olarak gördüğü Midnight Mass, gizemli bir rahibin izole bir yaşantının sürdüğü Crockett Adası’na gelmesiyle yaşanan mucizevi olayları konu ediyor. Oyuncu kadrosunda Henry Thomas, Kate Siegel, Alex Essoe, Rahul Kohli Annabeth Gish ve Robert Longstreet gibi yönetmenin önceki yapımlarından tanıdık simalar var.

Yellowjackets

Narcos senaristlerinden Ashley Lyle ve Bart Nickerson tarafından yaratılan Yellowjackets, vahşi doğada geçen bir hayatta kalma mücadelesi. Şampiyonluk maçına giderken geçirdikleri uçak kazasının ardından vahşi doğada 19 ay boyunca mahsur kalan Yellowjackets adlı lise futbol takımının, doğadaki tüyler ürperten dönüşümü anlatılıyor. 1996 ve günümüz arasında gidip gelen olay örgüsünde; adanın şiddetle dolu hiyerarşisinden kurtulabilenlerin, yaşadıkları travmanın izleriyle başa çıkma sürecine tanık oluyoruz.

Yazı : Ezgi Oğraş