Seth Rogen'dan bir kuşak çatışması hikâyesi

Bir dede, bir torun ve turşu… Hayır, konumuz Rick and Morty değil; Seth Rogen’ın yeni filmi An American Pickle’dan bahsediyoruz. Sony Pictures tarafından bu yıl gösterime girmesi beklenen yapım, pandemi sebebiyle dijital platform HBO Max’in kataloğunda yerini alacak. Sinopsis ve yayınlanan ilk fragman, merakları fazlasıyla arttıran cinsten.

20. yüzyılda yaşayan Musevi çiftçi Herschel Greenbaum, ülkesi Polonya’da çeşitli zorluklar yaşamaktadır. Amerikan rüyasını deneyimlemek için topraklarını terk etmeye karar verir ve “hayaller ülkesinde” işe başlar. Ancak bir kaza sonucu, çalıştığı fabrikadaki turşu suyu dolu bir fıçının içine düşünce; 100 yıl boyunca, bedeni korunmuş bir şekilde salamurada kalır. Bu bol tuzlu zaman makinesinden çıktığında ise artık günümüz Brooklyn’indedir. Tanıdığı herkes ölmüştür. Geriye kalan tek akrabası, bilgisayar yazılımcısı torunu Ben Greenbaum’dur. Birbirinden epey farklı bu ikili kısa zamanda bağ kuracak; din, aile, ölüm gibi mevzular hakkında kafa yoracak, bir de birlikte turşu işine girecektir.

An American Pickle‘da hem torun, hem de dedeye Seth Rogen hayat veriyor. Simon Rich‘in The New Yorker için kaleme aldığı öykülerden uyarlanan yapım, 6 Ağustos’tan itibaren HBO Max üzerinden izlenebilecek.

Yazı: Merdan Çaba Geçer 


Yükleniyor...