Shamir, sömürüldüğünü hissetmediği yaratıcı bir çıkış yolu keşfetti

Alternatif pop tınılarını, elektronik dokunuşlarla kendine özgü biçimde yorumlayan Las Vegaslı müzisyen Shamir, yolculuğunu farklı disiplinlerle şekillendirmeye devam ediyor. Kısa bir zaman önce piyasaya sürdüğü koleksiyonu Bipolar Butterfly’la kendisini moda sektöründe anlatma fırsatı bulmuştu. Şimdi de ilk kitabı But I’m a Painter’ı, Bottlecap Press aracılığıyla 27 Ağustos’ta yayımlamaya hazırlanıyor.

Tam adı Shamir Bailey’i kullanarak yayımlayacağı kitabı, son 6 yılda çizdiği resimleri ve yaratım sürecine dair yazdıklarının derlemesinden oluşuyor. Hayatı şu an müzikle sarmalanmış olsa da ilk aşkı resimle daha gitarı bile eline almadan önce uğraştığını söylüyor Shamir ve ekliyor: “But I’m a Painter, müzik endüstrisine zorlu bir tırmanıştan sonra yaşadığım hayal kırıklığıyla başlıyor. Umutsuzca kalmak yerine derhal, sömürüldüğümü hissetmediğim yaratıcı bir çıkış bulmaya çalışıyordum. Müzik ve yazı yeterli gelmeyince sevgimi yeniden keşfetmek için içimdeki çocukla resim arasında bir bağ keşfettim.”

Shamir’in resimlerle dolu sayfalarla içinden geçenleri ve hikâyelerini anlattığı kitabı, bir boya fırçasıyla hayatını karalama defterine kaydeden; bir sanatçının zihnine dair bir içgörü olarak tanımlanıyor.

Las Vegaslı müzisyen en son, 24 Mart’ta Sharon Van Etten’in Epic albümünün 10. yıl dönümü baskısında “DsharpG” parçasına yaptığı coverla karşımızdaydı.

Yazı: Açelya Eren