Sherlock Holmes bu kez Cthulhu’ya karşı

Sherlock Holmes serisi ve The Sunken City gibi ilgi çekici yayınlarla tanınan Ukrayna merkezli oyun geliştiricisi Frogwares, H.P. Lovecraft ve Sherlock’u buluşturacak yeni oyununu duyurdu. Tarihin en meşhur dedektifini, insanların zihinlerini manipüle edebilen tanrı Cthulhu ve ona tapan bir tarikat ile karşı karşıya getirecek oyun, 2023’te satışa çıkacak.

Stüdyodan yapılan açıklamalar, Sherlock Holmes ve doğaüstü bir güç olan Cthulhu yüzleşmesi fikrinin, hikâyenin farklı nüanslarını da derinden etkilediğine işaret ediyor. Sherlock ve Watson arasındaki bağa ya da Sherlock’un bir yetişkin olarak yaşadığı problemlere ilişkin açılımlar olacağına dair ipuçları var. Frogwares; oyuncuların, dedektifin omuzlarındaki yükün hem fiziksel hem ruhsal yansımalarıyla baş etmek durumunda kalacağını söylüyor.

Sherlock Holmes: The Awakened; önümüzdeki yıl Xbox, PlayStation, Nintendo Switch ve PC’ye uygun formatlarda yayımlanacak. Bahsi geçen içsel yıpranmaları da karakterin gözlerinde gördüğümüz fragmanını hemen aşağıda görebilirsiniz.

Rusya işgali altındaki Ukrayna’da üretimi devam ettirmek için güvenli alanlar yaratmak adına çalışmalara da imza atan Frogwares, mayıs ayında Epic Games tarafından Epic MegaGrant fonuyla desteklenmişti. Bu fon vesilesiyle tesislerini, çalışanlarını ve çalışanlarının ailelerini savaştan uzak bölgelere taşıyan ekibin, Sherlock Holmes: The Awakened için başlattığı Kickstarter kampanyasında belirlenenen hedefe ulaşılması da yalnızca saatler sürdü.