Slav mitolojisinden ilham alan video oyunu “Blacktail”e ilk bakış

Slav mitolojisinde “kemik bacak” olarak da anılan, cadı motifli karakter Baba Yaga’dan ilham alan yeni bir video oyunu yaklaşmakta. IGN’in 15 Haziran akşamına dek sürecek “Summer of Gaming” programı kapsamında tanıtılan Blacktail, ilk fragmanıyla ismini kenara not ettiğimiz oyunlardan biri oldu.

Karanlık ve korku dolu bir estetikle, mitolojik anlatıya sadık kalınarak kurgulanmış Blacktail. Oyunun merkezinde Baba Yaga’nın 16 yaşındaki hâli var. Büyücülükle suçlandığı için, oyunun geçtiği ortaçağ kasabasından dışlanan karakterle, yeryüzünü kontrol altına alan kötücül ruhlara karşı çıkacağız. Hayatta kalmak için iksirler, el yapımı oklar veya bitki karışımları hazırlamak gerekecek. Oyunu bitirebilmek için hedef, Yaga’nın kayıp hatıralarına ulaşmasını sağlamak. First person macera oyunlarını sevenler için ilgi çekici bir deneyim olacağına şüphe yok.

Layers of Fear, Blair Witch ve Observer gibi korku oyunlarında çalışmış kişilerin güç birliğiyle kurulan Krakow merkezli oyun şirketi The Parasight’ın ilk yayını olacak Blacktail. Merak uyandıran fragmanı buradan izlenebilir. 

Henüz yayın tarihi belli olmayan oyun; PS5, Xbox Series X|S ve PC’ye uygun formatlarda piyasaya çıkacak.

Yükleniyor...