Şokopop’un yeni belgesel serisi ile Yeşilçam’a ışınlanıyoruz

Magazin haberciliğine dair yaptığı kapsamlı araştırmalarla hazırladığı, her biri belgesel niteliği taşıyan videoları ile kısa zamanda geniş bir takipçi kitlesi kazanan Şokopop, bu kez popüler kültürümüzün bir başka mihenk taşına, Yeşilçam’a ve bilinmeyenlerine el atıyor. BluTV’nin ilk dönem projesi Yeşilçam dizisinden ilhamla hazırlanan, yine aynı platformdan erişilebilecek belgesel serisi Yeşilçam 101’in ilk bölümü yayımlandı.

Mercek altına aldığı konuları bir kez daha tüm boyutlarıyla paylaşacak olan Şokopop; “Hazırlık”, “Çekim” ve “Dağıtım” bölümlerinden oluşan seride, dönemin görünmeyen kahramanlarından, sinema camiasının perde arkasına kadar birçok farklı noktaya temas edecek. Dizinin Eski Türkiye’ye çıkardığı nostaljik yolculuğun duraklarına uğrarken, tarihin tozlu sayfalarını da birer birer aralayacağız.

Şokopop demişken… Kendisinin Bant Mag. Sinema Programı’na konuk olduğu bölümü de anımsamadan olmaz.

“Yeşilçam” ilk 4 bölümüyle BluTV kataloğunda

“Küllerinden doğan bir yapımcının ayakta kalma mücadelesi” olarak tanımlanan Yeşilçam dizisinde, bu zorlu sektörde tutunmaya çalışan sinema aşığı Semih Ateş karakterini Çağatay Ulusoy canlandırıyor. Ayhan Işık, Atıf Yılmaz gibi dönemin gerçek yıldızları da, kurmaca karakterlerle birlikte anlatıya yedirilmiş durumda. 

Afra Saraçoğlu hayalleri için Yeşilçam’ın kapısını çalan genç yetenek Tülin Saygı’ya, Selin Şekerci dönemin gözde yıldızlarından Mine Cansu’ya hayat verirken; geniş kadroda ayrıca Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi isimlere rastlamak mümkün.

Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün uzun araştırmalar sonucu kaleme aldığı senaryo, Çağan Irmak rejisörlüğünde hayata geçmiş.


Yükleniyor...