Solar Opposites ile iki sezon daha

Rick and Morty‘nin yaratıcılarından Justin Roiland ile baş yapımcı ve yazarlarından Mike McMahan tarafından yaratılan Solar Opposites, son yılların favori yetişkin animasyon dizilerinden biri. 


Henüz izlememiş olanlar için; Solar Opposites, kendi gezegenlerinden kaçmak zorunda kalıp Orta Amerika’ya taşınan bir ailenin (Terry, Korvo, Jesse, Yumyulack ve canlı bir süper bilgisayar olan Pupa) maceralarını konu ediyor. Uzaylı ailenin etraflarındaki insanlara girdiği eğlenceli mücadeleye odaklanan serideki karakterlerin hepsi, etraflarındakileri hasara uğratabilme potansiyeli taşıyor. Roiland, McMahan ve Josh Bycel’ın yönetici yapımcılığında, 20th Century Fox Television tarafından üretilen serinin seslendirme kadrosu da hayli kabarık: Alan Tudyk, Alfred Molina, Amanda Leighton, Andrew Matarazzo, Andy Daly, Calum Worthy, Chris Cox, Christina Hendricks, Echo Kellum, Eric Bauza.

Serinin 11 bölümden oluşan 3. sezonu 13 Temmuz’da yayımlanmıştı. Ardından 3 Ekim’de de bir Cadılar Bayramı özel bölümü olan A Sinister Halloween Scary Opposites Solar Special, Hulu erkanlarına geldi. 4. sezonu da önümüzdeki yıl izleyeceğimiz kesinlik kazanmıştı. Şu sıralar düzenlenen New York Comic-Con’da gerçekleşen Hulu panelinde, kanalın Solar Opposites için 5. sezon siparişini verdiği duyuruldu. 

Bilim kurgu ve mizahın kesiştiği animasyon kurgularda ne denli yetenekli olduğunu, iki dizisinin de yüksek ivmeli son sezonlarıyla bir kez daha ispatlayan Justin Roiland Rick and Morty’nin 10 sezonluk Adult Swim anlaşmasının ardından Solar Opposites ile de yıllarca meşgul olacak gibi görünüyor. Rick and Morty’deki ortağı Dan Harmon’ın da Community filmi için kolları sıvadığını da hatırlatalım.