Son tekli "Up" ve Cardi B'den diğer yenilikler

“WAP” ile streaming platformları ve ABD listelerinde rekor üstüne rekor kıran; geçtiğimiz seneye damgasını vuran Cardi B, 2021’ye de beklenen girişini yaptı. “Up” teklisi, Cardi B’nin “WAP” sonrası paylaştığı ilk yeni müzik.

Cardi B, yeni parçasının öncekinden ayrışmasını, farklı olmasını istemiş ve daha “hood” bir tını yaratmanın peşinden gitmiş. Nitekim “Up”ı “içli bir gangster havası” olarak tanımlıyor ve özlenen rap’ini cömertçe dinleyiciyle paylaşıyor.

Teklinin yayımlanmasının ardından Tonight Show’da Jimmy Fallon’ın konuğu olan Cardi B, parçanın kulağa yapışan sözlerinin (If it’s up then it’s stuck) nereden geldiğini de açıkladı. ABD’nin güney eyaletlerinde kullanılan bu ifade, meğer tuvaletteyken sıkça karşılaşılan duruma istinaden söylenirmiş: yani “sıkıştı, çıkmıyor.”

“Up”ın Tani Muino’nun elinden çıkma klibi, Noel zamanı iki günlük bir periyotta çekilmiş. Cardi B’yi göz kamaştıran yas kıyafeti içinde, mezarlıkta görüyoruz açılışında. Mezar taşında “RIP 2020” yazıyor. Bitmesi iple çekilen 2020’yi kendi yasıyla uğurluyor Cardi B.

Cardi B’nin ilk albümü Invasion of Privacy 2018 yılında yayımlanmıştı. Yeni albüm için heyecanlı bekleyiş sürmekte. “Up”ın da “WAP” gibi ikinci Cardi albümünde yerini alması bekleniyor.

Cardi yeni serisinde meydan okuyor

Grammy ödüllü müzisyen kısa süre önce başladığı “Cardi Tries” adlı serisiyle de gündemde. Messenger uygulamasının Watch Together özelliğiyle ve Instagram üzerinden izlenebilen 8 bölümlük seride kendisi baleden suşi şefliğine farklı maceralara atılıyor. Bir tadımlık vermek gerekirse: “Cardi’nin ‘iki tane sol ayağı var.’ Ama acaba efsanevi koreograf Debbie Allen’ın yardımıyla twerklerini plieye çevirebilecek mi?”

Yeni Cardi B albümü ne zaman çıkacak, tam olarak bilemiyoruz. Geçtiğimiz sene 50’ye yakın şarkı kaydetmiş olabileceğini ama bir türlü tatmin olamadığını söylüyor müzisyen. Ama edindiğimiz izlenimler, “Up”daki yaklaşımının yeni albüme de sirayet edeceği yönünde. “Rap yapmaya başladığımda Drill Chicago müziğine çok ilgi duyuyordum. […] Yeni albümde de bu yönde ilerlemek istiyorum” diyor Cardi B ve artık albümü daha fazla bekletmek için zamanının tükendiğini hissettiğini paylaşıyor. “Korkmayı bırakmam lazım.” Yani büyük olasılıkla bu yıl bitmeden yayımlanacak bir albümden bahsediyoruz.

Yükleniyor...