Charlotte Lawrence ve masaya yatırdığımız son teklisi “Talk You Down”

Kişisel müzik macerasına 2014 yılında atılan Charlotte Lawrence, benimsediği puslu pop yaklaşımıyla ses evrenini her hamlesinde genişletmeyi seçen, kendi sesini kurmanın farklı yollarını aramayı sürdüren bir yetenek. 2021’i “Talk You Down” teklisiyle karşıladı Charlotte Lawrence. Adım adım yeni şarkısına yakından bakıp, yakında yayımlanacak EP’sinden neler beklenmeli sorusunu kurcalayacağız. 

* “Talk You Down”, Charlotte Lawrence’ın yakın dönemde yayımladığı “Joke’s On You” ve “Slow Motion” gibi parçalarını sarmalayan, koyu renkli estetiğin bir devamı niteliğine. 

* Pandeminin yarattığı türbülansın tesiriyle herkesin istese de istemese de içe dönmek zorunda kaldığı bu dönemde, Charlotte Lawrence da dinleyicisini içsel bir yolculuğa çıkarıyor; “Mantık dışı korkular çağırıyor. Mantık dışı yaşlar süzülüyor.” diyor “Talk You Down”da. 

* Yeni parçasının arkasındaki motivasyonları ise şu sözlerle özetliyor: “Bir yıldır herkes duygularıyla farklı yollarla baş ediyor ve hepimiz çok farklı türde duygularla baş etmek zorundayız. Ben de anksiyeteye dair bir şarkının bir parçası olmak ve anksiyeteyle benim nasıl başa çıktığımı anlatmak istedim. Hislerinizi birine açmak her türlü duygusal deneyimi atlatmak için mükemmel bir yöntem.” 

* “Talk You Down”, akıl sağlığına temas eden incelikli sözleriyle ruha dokunurken kulağa yapışan melodileriyle de bedeni etkisi altına alıyor. İlk önce çarpıcı bir görsel eşlikçiyle paylaşılan şarkının Trey Lyons’un elinden çıkma resmi klibi de 28 Ocak’ta YouTube’a düştü. Klipte şarkının “zihinde sağaltıcı bir gezinti” temasına uygun bir koreografi izliyoruz. 

* İnsanlarla birlikte ve ortak çalışma yönteminden çokça besleniyor olması, geride kalan bir yılın (ki kendisi COVID-19’u da bizzat atlattı) Charlotte Lawrence için zorlu geçmesinin başlıca sebeplerinden olmuş. Charlotte adını taşıyacak yeni EP’sini de 5 Mart’ta yayımlamaya hazırlanıyor. 

* Charlotte’tan ne beklemeli, sorusuna verdiği yanıt heyecan uyandırıcı: “Beklentilerinizden kurtulup içine öyle dalmanızı öneririm. Ama aynı zamanda dürüstlük ve kırılganlıkla karşılaşacağınızı da söyleyebilirim. Onunla hem dans edip hem de ağlayabilirsiniz.” Biz de daha azını beklemezdik! 

Yükleniyor...