"We're Good" ve "Future Nostalgia Moonlight Edition"da bekleyen diğer şeyler

Dua Lipa, geçtiğimiz mart sonunda yayımlanan ikinci albümü Future Nostalgia’nın kalıcı büyüsünü yaymaya devam ediyor. Yeni tekli “We’re Good” ve parçanın yer aldığı yeni albüm Future Nostalgia – The Moonlight Edition’a dair notlarımızı derledik.


* Yeni derleme Future Nostalgia – The Moonlight Edition ile aynı gün, Dua Lipa’nın tempoyu kasıtlı bir şekilde düşüren yeni teklisi “We’re Good” da paylaşıldı. Parça hip hop etkileşimleri ve orijinal Future Nostalgia soundundan farklılaşan tınısıyla dikkat çekici.

* “We’re Good”, yolları ayırmanın vaktinin çoktan geldiğini anlayan iki eski âşıkla ilgili. Dua Lipa’yı, “Sana veda etmemin vakti geldi. Yapmamız gerekeni yapalım ve birbirimize bittiğini söyleyelim.” derken duyuyoruz.

* Parçanın klibinde 20. yüzyılın başlarında bir zamandayız. Dua Lipa sonu Titanik gibi olacak bir geminin seçkin restoranında sahnede konuklara şarkıyı söylüyor. Aynı esnada bir ıstakozun kaderi de ansızın değişiveriyor.

* Video, Vania Hetmann & Gal Muggla’nın ellerinden çıkma. İkilinin daha önce ortak çektiği başka klip çalışmaları da var. Bunlar arasında Tove Lo – Glad He’s Gone, Coldplay – Up & Up, DJ Snake – MAGENTA RIDDIM sayabiliriz.

* “Don’t Start Now”, “Physical”, “Break My Heart” ve “Levitating” gibi hitlere yer veren albümde “We’re Good”un yanı sıra daha önce duyulmamış üç yeni parça daha var: Future Nostalgia’nın electro-pop ve disco kesişimini takip ettiği söylenebilecek “If It Ain’t Me” ve “That Kind of Women” ile JID’yi konuk eden “Not My Problem”.

* Orijinal albümde olmayan sekiz parçanın diğer dördü de çeşitli ortaklıklar barındırıyor. Bu parçaların hepsi geçtiğimiz sene yayımlanmıştı: Angèle düeti “Fever”, Miley Cyrus ortaklığı “Prisoner”, “Levitating”in DaBaby’i konuk alan versiyonu ve J. Balvin ile Bad Bunny’li “Un Día (One Day)”.

* Albüm için Dua Lipa şunları söylemiş: “Bu albümü bir kaçış gibi tasarlamak istemiştim. Nitekim içinden geçtiğimiz bugünlerde bana bir kaçış gibi de hissettirdi. Aldığı tepkiler ve insanların bu dönemde onlara ne kadar iyi geldiğini paylaşması beni çok mutlu ediyor.”

* Hatırlayalım; Dua Lipa, Future Nostalgia ile 2021 Grammy Ödülleri için tam altı adaylık kazanmıştı: Yılın Albümü, Yılın Şarkısı, Yılın Kaydı, En İyi Pop Vokal Albümü, En İyi Solo Pop Performansı, En İyi Pop Grubu/Duo Performansı.