Selin bu kez bir ayrılık hikâyesi anlatıyor  

İlk solo teklisi “Gidip Gel” ile geçtiğimiz ekim ayında tanıştığımız İstanbul doğumlu, Londra’da yerleşik müzisyen Selin, ikinci şarkısıyla karşımızda. Yine Warner Music Türkiye etiketiyle yayımlanan “ASİ”, kişisel deneyimlerden yola çıkan bir ayrılık şarkısı. Selin şu şekilde anlatmış çıkış noktasını:

“‘ASİ’, bir ayrılık hikâyesi aslında. Bu şarkıda, bir ilişkiyi bitirirken, her iki taraf için de olabildiğince acısız bir süreç tecrübe etmeye çalışırken yaşananları anlatmak istedim. […] Nasıl ki ilişkiler hayatın bir parçası ise ayrılıklar da hayatın bir parçası galiba… ‘ASİ’, bu ayrılık tecrübesi sürecinde doğru ve erdemli duruşun simgesi oldu benim için…”

Özellikle 90’lar pop müziğinden ilham alan Selin, yıllardır kendi bestelerini yapıyor. “ASİ”yi hayata geçirmek için ise iddialı bir ekibi buluşturmuş. Sakin’in sesi ve bestecisi olarak tanıdığımız Onur Özdemir, Türkçe pop müziğin tanınan bestecilerinden Ozan Bayraşa ile Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması’nın birincisi Umur Doma, ikinci teklisinde müzisyene eşlik etmiş.

Onur Özdemir, Selin ile birlikte çalışma deneyimini şu sözlerle özetliyor:
‘ASİ’ tam da bu zamanın şarkısı; Selin de bugünün şarkıcısı… Umarım yıldızının parlamasına tanık olurken, hikâyesine ufak da olsa benim de katkım olmuştur!”

Yine Türkçe – İngilizce sözlere sahip “ASİ” için Ece Naz Kızıltan yönetmenliğinde bir klip de çekildi. Kendisi son dönemde Simge Pınar, Hiss ve Sinanılmaz gibi isimlerle yaptığı ortaklıklarla dikkatleri üzerine çekmişti. “ASİ” klibi de İstanbul’un farklı köşelerinde geçen romantik bir kısa film tadında. Şükrü Kibar koreografisi izlediğimiz dans sahneleri de bir harika! Bir Sunay Akın şiirinden dizelerle final yapan klip, Selin’in gerçek yaşanmışlıklarından hareketle yazılmış. Aşağıdan izlenebilir.