Sonoya Mizuno, HBO Max’in “The Flight Attendant” dizisinde

Ex-Machina ve La La Land’in ardından Netflix dizisi Maniac’ta Dr. Azumi Fujita karakterine hayat veren Sonoya Mizuno, yeni HBO Max dizisi The Flight Attendant’ın oyuncu kadrosuna katıldı.

The Chemical Brothers klibi “Wide Open”la da akıllarda yer eden Mizuno, dizide başrolleri The Big Bang Theory yıldızlarından Kaley Cuoco ile paylaşacak. Cuoco aynı zamanda dizinin yapımcılarından da biri. Çekimleri önümüzdeki aylarda başlayacak dizi, Chris Bohjalian’ın geçtiğimiz yıl yayımlanan aynı isimli psikolojik gerilim kitabından uyarlanıyor. Dizinin ilk iki bölümünün yönetmenliğini Susanna Fogel’in üstleneceği de duyuruldu.

Bir hostes olan baş karakter Cassie’nin bir sabah yanlış otelde yanında ölü bir adamla uyanması ve sonrasında neler yaşandığını çözmeye çalışması üzerine kurulu The Flight Attendant’ta Mizuno da tehlikeli bir iş kadınını canlandıracak. Sonoya Mizuno’nun sıradaki projesi, Ex-Machina yönetmeni Alex Garland’ın FX için çektiği Devs dizisi. Japon oyuncu bu dizide Nick Offerman’la kamera karşısına geçiyor.