Sound Ports, zengin programıyla bu hafta sonu Bomontiada’da

Bağımsız kültür sanat ve müzik festivali Sound Ports, 13-14 Ekim tarihlerinde gerçekleşiyor. Bomontiada’ya yayılacak iki günlük festivalin programında konserler, DJ setler, atölyeler ve söyleşiler var.

Bu yıl Empower One Another teması eşliğinde kurgulanan festival, Babylon, Bomontiada Avlu, ATÖLYE ve A Corner in the World X bomontiada ALT’ın mekân partnerliğiyle gerçekleşiyor. Festivalin programında da farklı coğrafyalardan müzikler bir araya geliyor.

13 Ekim programında Babylon sahnesinde Kutiman Orchestra, Deniz Tekin ve Gili Yalo gibi isimler yer alırken Bomontiada Avlu’da Dubagain, Levni & Melik, ozoyo ve nicesi bulunuyor. İkinci günse Babylon’da dinleyeceğimiz isimler arasında görkemli sahne şovlarıyla tanınan Chinese Man, Şehinşah, Alaturka Mevzer ve Taiwan MC var. Günün Bomontiada Avlu sahnesindeki parti atmosferini körükleyecek isimler arasında da Sami Baha, Simba Roots ve Cashflow var.

soundports

Festival süresince “Yaratıcı Buluşmalar” başlığı altında gerçekleşecek özel programınaysa performanslar, söyleşiler ve atölye çalışmaları dahil edilmiş. Müzik ve sanat sektörünü farklı açılardan ele alan söyleşi programı İstanbul’un bağımsız müzik sahnesinden kolektif olma kültürüne uzanıyor. Söyleşilere katılacak oluşumlar arasında Audioban, 140 Journos, Birbabaindie ve Bacıhood gibi dikkat çekici işlere imza atan ekipler mevcut. Meltem Şahin’in kürasyonuyla geçtiğimiz yıl Bant Mag. Havuz’da izleyiciyle buluşan artırılmış gerçeklik sergisi PMS de festivalin programında.

Sound Ports 2018’e dair detaylı bilgiler için buraya tıklamanız yeterli.