“Spider-Man: Miles Morales”in sanat ve tasarım dünyası kitap oluyor

2018’de yayımlanan ve Marvel severlerin favori uzun metrajları arasında hızlı bir şekilde zirveye oturan Into the Spider-Verse, çizgi roman okurlarının yakından tanıdığı fakat sinematik dünyada kendine pek yer bulamamış Miles Morales karakterini geniş kitlelere sevdirmişti. Harlem sokaklarında, rap kültürüyle iç içe Spider-Man’e evrilen bu genç karakterin maceralarını farklı platformlara taşımanın “doğru” olacağını hızlı bir şekilde idrak eden yapımcıların ilk duraklarından biri video oyunu dünyası olmuştu.

12 Kasım günü piyasaya çıkan PlayStation 5 konsolunun ilk oyunlarından biri olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, karakterin Spidey’e dönüşme macerasını detaylı bir şekilde konu ediyor. Sony ve Insomniac Games ortaklığıyla hazırlanan oyunun karakteri işleyişi, hazırlanan özel kostüm tasarımları ve olayların geçtiği mekânlar, övgüler topladı. Fakat henüz sınırlı sayıda üretilen yeni konsollar ve oyunun bu konsol için hazırlanmış versiyonunun yeterince ulaşılabilir olmadığı aşikâr. Nitekim oyunun PlayStation 4 versiyonu, yeni jenerasyon konsoldaki deneyimle kıyaslanacak gibi değil.

Miles Morales’in bu evrendeki yansımasına dair detayları merak edenlerin yardımına Titan Books yetişiyor. Oyunun yaratılış sürecine detaylı bir bakış sunacak Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – The Art of the Game ismini taşıyan bir kitap yolda. Marvel ortaklığıyla hazırlanan kitapta oyunda kullanılan teknolojilerden mekân ve karakter tasarımlarına birçok detayın olacağına dair ipuçları var. 16 Şubat’ta İngiltere’de piyasaya çıkacak kitabın ön siparişleri buradan alınıyor. An itibariyle paylaşılan tek görsel kitabın kapağı ama Spidey hayranlarını mest edecek birçok detayın bir araya getirildiğine şüphe yok. Oyunun fragmanı da hemen aşağıda.


Yükleniyor...