Spike Jonze ve FKA Twigs’den Apple HomePod için özel video: Welcome Home

Apple’ın geçtiğimiz sene duyurduğu ve bu senenin başında piyasaya çıkan yeni akıllı ev ses sitemi HomePod, Spike Jonze’un çektiği ve FKA Twigs’in oynadığı enfes bir kliple iştah kabartıyor. Bu ayın ilk haftası dolaşıma düşen klipte FKA Twigs’in günün bunalımlarını HomePod’un yardımıyla dans ederek üzerinden atmasını, Jonze’un alışageldiğimiz eğlenceli, enerjik ve bir hayli renkli stiliyle izliyoruz.

Klibin uzayan ve dönüşen mekanlarının ve FKA Twigs’in koreografisinin yer yer bize Jamiroquai’ın bir diğer ünlü video klip yönetmeni Jonathan Glazer imzalı ‘‘Virtual Insanity’’ videosunu anımsattığını da söylemeden geçemeyeceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=305ryPvU6A8

HomePod hakkında fazla bilgisi olmayanlar için hızlı bir özet geçersek: Apple’ın yeni akıllı ev ses sistemi her Apple ürünü gibi bir tasarım ve fonksiyonellik harikası. Mekan tanıma özelliği ile bulunduğu odanın akustiğini algılayan ve ona göre ses ayarlaması yapan HomePod, Apple Music ile 45 milyonun üzerinde parçaya anında erişim sağlıyor. Siri ise kişisel müzikoloğunuz haline geliyor, sevdiğiniz parçalar üzerinden yeni müzikler keşfetmenizi sağlıyor veya sizin için belirli bir tür veya döneme dair playlistler hazırlıyor. HomePod sadece üstün bir ses sistemi olmakla yetinmiyor, her ne kadar ülkemizde pek göremesek de, akıllı ev sistemleri ile senkronize olarak evinizi kontrol etmenizi de sağlayabiliyor. Ne yazık ki henüz ülkemizde satışa çıkmayan HomePod’un Amerika’daki fiyatı ise 349$.

homepod-gallery-intro

apple.com/homepod