SPOT: A24 oyun kartları, Screaming Trees destanı, Rapper Michelangelo

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.


Sevdiğiniz filmleri hatırlatan kart oyunu

Nice yıllara A24! Bayılarak izlediğimiz pek çok yapımın ardındaki şirket 10. yaşını, koleksiyonerlerin göz bebeklerini büyütecek oyun kartlarıyla kutluyor. United States Playing Card Company tarafından üretilen 56 kartlık seri, A24 kataloğunun ilk 10 senesinde hayat bulmuş 18 ikonik karakterin görselleriyle süslenmiş. Andrea M. Smith’in el boyamaları arasında Uncut Gems’ten Howard Ratner, Everything Everywhere All At Once‘tan Evelyn Quan Wang, Midsommar’dan Dani, Hereditary’den Peter Graham ve çok daha fazlası var. Detaylar A24 dükkânında.


Bir komedya (ya da trajedi) olarak Screaming Trees destanı

3 Kasım günü, bir an önce elimize alıp içine dalmak istediğimiz bir kitap yayımlandı. İsmini tek nefeste söylemek zor, şöyle: The Greatest Band That Ever Wasn’t: The Story Of The Roughest, Toughest, Most Hell-Raising Band To Ever Come Out Of The Pacific Northwest, The Screaming Trees. Mark Lanegan’ın solisti olduğu, 90’ların en özel gruplarından Screaming Trees’in serüvenini, 33 hikâyeye bölünen destansı bir Yunan komedyası olarak anlatıyor. (Nereden baktığınıza göre bir trajedi olarak da yorumlanabilir notuyla birlikte.) Üstelik yazarı, grubun davulcusu Barrett Martin: “Bu hikâyeler sizi güldürecek, hatta belki de ağlatacak; işte bu yüzden Screaming Trees destanı daha çok büyük bir mitolojik efsaneye benziyor; inanılmaz ama yine de ciltler dolusu mizah ve bilgelik içeren bir efsane.”


TMNT Ultimates: Rapper Mikey

Bu sene vizyona girdiği gibi aklımızı alan, dev bir nostalji yokuşuna sürükleyen Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem filminden sonra yeni sürüm TMNT figürleri piyasaya çıkmaya devam ediyor. Super7’ın TMNT Ultimates serisinin 11. dalgası da geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Dört figürden oluşan setin bizce yıldızı Rapper Mikey! Kaplumbağaların en eğlence düşkünü olan Michelangelo’nun bir rap yıldızına dönüştüğü figüre altın zincirler, boombox ve mikrofon şeklindeki mınçıka gibi aksesuarlar eşlik ediyor. Şu an için Super7 üzerinden ön siparişler alınıyor; elde tutmak ya da rafınıza yerleştirmek için 2024 yazını beklemek gerekecek.