SPOT: Bu hafta gözümüze takılanlar

Geride bıraktığımız hafta boyunca gözümüze takılan çeşitli “yeni” ürün ve seriler.

Velo City
Gestalten’in yeni kitabı Velo City, bisikleti ve bisiklet kültürünü kutluyor.

SPOT_velo1

Nedir?
256 sayfalık yeni Gestalten kitabı Velo City, günümüz dünyasının en çevre dostu ulaşım aracı olan bisiklete adanmış bir derleme. Harika fotoğraflar, bisiklet kültürüne dair bilinmesi gerekenler, tabirler ve çok daha fazlasının yer aldığı kitap, alışılmışın dışında bisiklet tasarımları ve farklı gelenekleri de bir araya getiriyor.

Nereden bulunur?
Buralardaki kitapçılarda denk gelmeniz biraz zor olan bu kitap için siziGestalten’in web sitesine alalım.

spot velo
SPOT_velo2

Funko Marvel 10th Anniversary Chrome Pop! Vinyl Figures
Popüler kültür figürleriyle rafları süsleyen Funko Pop! Vinyl, Marvel Studios’un 10. yılı için hazırlanmış özel bir seriyle karşımızda.

SPOT_funkomarvel2

Nedir?
Son yıllarda peş peşe gelen yapımlarla giderek genişleyen Marvel sinematik evreni, kahramanlarının ilginç figürlerini ve uyarlamalarını da beraberinde getiriyor. Marvel Studios’un 10. yılı için Funko’nun hazırladığı krom figürler, söz konusu evrenden Thor, Iron Man, Captain America, Gamora ve Hulk gibi karakterleri barındırıyor.

Nereden bulunur?
Eylül ayında piyasada olacak ürünler geçtiğimiz günlerdeEntertainment Earth üzerinden ön satışa çıktı.

SPOT_funkomarvel

Kaygı DVD
Ceylan Özgün Özçelik’in ilk uzun metrajı Kaygı, artık DVD formatında satışta.

kaygı

Nedir?
Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan ve ardından Amerika izleyicisiyle SXSW Film Festivali’nde buluşan Kaygı, SXSW’de yönetmen Ceylan Özgün Özçelik’e 15 kadın yönetmenin uzun metraj filmlerinin değerlendirildiği LUNA Gamechanger ödülünü getirmişti. Bir haber kanalında çalışan Hasret’in uzun süredir tekrarlayan kâbusları etkisinde annesiyle babasının trafik kazasında ölmemiş olabileceği sorusunun aklına düşmesiyle yolculuğuna başlayan film artık DVD formatında da satışta.

Nereden bulunur?
DVD satışı yapan dükkanlar ve çeşitli internet marketleri. Buraya tıklayarak DVD’yi Idefix üzerinden satın alabilirsiniz.

Yükleniyor...