SPOT: Bu hafta gözümüze takılanlar

Geride bıraktığımız hafta boyunca gözümüze takılan çeşitli “yeni” ürün ve seriler.

Transformers Classic Soundtrack Vinyl LP
80’lere yolculuğumuzu görsel ve işitsel olarak dev bir nostaljiye çevirecek plak.

transformers1

Nedir?
Toplamda 40 şarkıyla, tüm zamanların en klasikleşmiş çizgi serilerinden Transformers’ın unutulmaz müziklerini derleyen özel bir plak. Robert J. Walsh ve Johnny Douglas ikilisinin imza attığı müzikler, serinin hayranlarının koleksiyonlarında önemli yer işgal edecek bir paket ve kapakla birlikte geliyor. Daha önce farklı baskılarında farklı plak renkleriyle satışa sunulan albüm, bu sefer “yoğun istek üzerine” mavi plak olarak raflarda.

Nereden bulunur?
Buradan mesela.

transformers2

woto.com/gunes
“Ne zaman güneşleneyim?” sorusunun yanıtını veren bir web sitesi.

güneş

Nedir?
Hani yıllar içerisinde güneşten yararlanmak için en iyi saatlerin “öğle saatleri” olduğunu kavradık… İşte güneşin bize fayda sağlayan UVB ışınlarını bulunduğumuz yere 50 derece ya da daha dik açıyla geldiğinde alabiliyormuşuz. Bu uygulama da bulunduğunuz yere göre D vitamini sentezleyebilmenizi sağlayan UVB ışınlarından saat kaçta yararlanabileceğinizi gösteriyor. Bulunduğunuz yerin ismini (ya da hatta koordinatlarını) uygulamaya giriyorsunuz ve hangi 20 dakika boyunca o ışınları alabileceğinizi öğreniyorsunuz.

Nereden bulunur?
Uygulamayı kullanmak için adres: woto.com/gunes

Nu Atelier seramikleri
Gözde Pınar Akpınar’ın tasarımları.

nuatelier1

Nedir?
İzmirli seramik sanatçısı Gözde Pınar Akpınar, bir süredir kendi atölyesinde hazırladığı tasarım ürünleri satışa çıkarıyor. Kimi zaman soyut kimi zaman belli figürleri çağrıştıran detaylarla süslü bardak, tabak ve objeler yapan Akpınar, Nu Atelier ismiyle Instagram üzerinden siparişleri alıyor.

Nereden bulunur?
Nu Atelier Instagram hesabına buyurun.

nuatelier3