SPOT: Bu hafta gözümüze takılanlar

Geride bıraktığımız hafta boyunca gözümüze takılan çeşitli “yeni” ürün ve seriler.

The Best Is Yet To Come
Sıra dışı bir kurguya sahip bir aşk hikâyesi.

spot_thebest1

Nedir?
Danimarkalı belgeselci ve yönetmen Ada Bligaard Søby’nin The Best Is Yet To Come ismini taşıyan yeni kitabı, zaman ve mekân kavramını ilginç bir şekilde ele alan bir aşk hikâyesi anlatıyor. 90’ların New York’unda tanışan bir kadın ve erkeğin onlarca yılın ardından yeniden bir araya gelmesi ve ilişkilerini bir kitaba dönüştürmeye karar vermesini konu eden The Best Is Yet To Come, söz konusu çiftin hazırladığı kitap olarak kurgulanmış. Sanatçının kendi arşivinden çıkardığı fotoğraflarla birlikte oluşturduğu olay örgüsünde tanıdık simalara da denk gelmek mümkün: Hitler, Kate Moss ya da Nina Hagen, The Best Is Yet To Come’da karşımıza çıkacak figürlerden birkaçı.

Nereden bulunur?
Yakında Kehrer Verlag tarafından satışa çıkarılacak kitapla ilgili bilgiler burada.

spot_thebest2

NES Classic
Nintendo’nun efsanevi oyun konsolu geri döndü.

spot_nes1

Nedir?
Orijinallerinin satışları eBay gibi platformlarda tedirgin edici fiyatlara ulaşan Nintendo NES Classic, geçtiğimiz günlerde yeniden satışa sunuldu. 1985 yılında piyasaya sürülen ve Pac-Man, Super Mario Bros., Zelda ve Donkey King gibi efsanevi oyunlarıyla hatırlanan Nintendo NES Classic, yeni versiyonunda da 30 farklı oyunla birlikte geliyor.

Nereden bulunur?
Büyük bir sürprizle 59 dolarlık bir etiketle satışa çıkarılan Nintendo NES Classic’in yoğun bir ilgi gördüğünü belirterek sizi Nintendo’nun resmi sayfasıyla baş başa bırakalım.

spot_nes2
spot_nes3

HAL 9000 hoparlör
2001: A Space Odyssey’nin süper bilgisayarı odanıza geliyor!

spot_hal2

Nedir?
Tasarımını Stanley Kubrick’in kült filmi 2001: A Space Odyssey’de tanıdığımız HAL 9000 isimli süper bilgisayardan alan Bluetooth hoparlör. Warner Bros.’tan lisansı bulunan ürün, filmin hayranlarının 50 yıllık hayallerini gerçekleştirmeye dair atılmış ilk adım olarak yorumlanabilir. Kişinin hoparlörü sesiyle kontrol edebildiği Command Control Edition isimli farklı versiyonunu da sınırlı sayıda üretecek olan Master Replicas Group, söz konusu ürün için açtığı kitle fonu kampanyasında hedeflenen miktarı katlarca fazlasına ulaştı.

Nereden bulunur?
HAL 9000 için açılan kitle fonu kampanyası henüz bitmiş değil, buraya tıklayarak ürünle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

spot_hal1
Yükleniyor...