SPOT: Dune Monopoly, One Piece figürü, Lee Miller & Man Ray kitabı

Hazırlayan: Melis Tire

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

Dune Monopoly seti

Yolumuz bir kez daha Arrakis’e düşüyor arkadaşlar. Denis Villeneuve rehberliğindeki sinematik geri dönüşümüz, Hollywood grevlerinin etkisiyle 5 aylık bir rötarla Mart 2024’e ertelendi ama Dune Monopoly seti önümüzdeki haftalarda piyasada olacak. Muhtemelen en başta film kampanyasının rüzgârını yakalayacak şekilde piyasaya sunulması planlanmıştı ama sağlık olsun(?!). Enteresan bir değişiklik olarak, bu Monopoly oyununda şehir ya da lokasyonları değil; Princess Irulan, Emperor Shaddam IV, Duncan Idaho gibi karakterleri toplamak hedefiniz. Ayrıca meşhur Monopoly paraları yerine Dune evreni için özel tasarım bir para birimi mevcut. Detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.


Hot Toys’tan One Piece figürü

Eiichiro Oda’nın 1997’den bu yana yayın hayatına devam eden ikonik mangası One Piece’in canlı aksiyon uyarlaması Netflix kataloğunda 8 bölümlük bir dizi olarak yerini aldı. Platformun önceki manga / anime uyarlama girişimlerine (Death Note ve Cowboy Bebop) kıyasla bir başarı olarak değerlendirilen diziden figürler de önümüze düşmeye başladı. Popüler kültürün farklı kulvarlarından karakterlerin gerçekçi tasarımlarına imza atan Hot Toys, dizide Iñaki Godoy tarafından canlandırılan baş karakter Monkey D. Luffy’nin figürünü duyurmuş. Yerinde durmakta epey zorlanan karakterin oynayan eklemleri sayesinde farklı duruş ve pozlara getirmek mümkün. Detaylı bilgiler burada


Lee Miller & Man Ray: Fashion – Love – War

Model, sürreel fotoğrafçılığın öncüsü ve savaş muhabiri Lee Miller, tam anlamıyla bir 20. yüzyıl ikonu. 1930’larda bir yandan Vogue modelliği yaparken asistanı olarak birlikte çalışmaya başladığı ABD’li fotoğrafçı Man Ray’in hem ortağı hem aşkı hem ilham kaynağı oldu. İkilinin ilişki dinamiklerini ve üretimlerini kurcalayan Fashion – Love – War kitabı, Skira Books etiketiyle yayımlandı. 200 sayfalık kitapta arşivlerden çıkarılmış 140 civarında fotoğraf yer almakta. Lee Miller’ın ikonik karelerinin yanı sıra Man Ray’in objektifinden Max Ernst, Pablo Picasso, Giorgio de Chirico, Jean Cocteau, Salvador Dalí gibi isimlerin portreleri de kitapta. Detaylar için Skira web sitesine uğrayabilirsiniz.