Spot: The Mandalorian plak seti, Bob Ross’un barışçıl Monopoly’si, Bleach puzzle’ı

Bugünlerde önümüze çıkan, kimisi sınırlı sayıda üretilmiş üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

The Mandalorian müzikleri için nefis bir plak seti

Ludwig Göransson’un Star Wars’un spin-off’u The Mandalorian için bestelediği ve dizinin sıkı hayranlarından övgüler toplayan müzikleri, sekiz plaklık bir setle satışa çıkıyor. Bu özel set, The Mandalorian’ın ilk sezonunun her bölümü için birer adet olmak üzere sekiz plak içerecek. Her plak için hazırlanan, Paul Mann imzalı kapak illüstrasyonları göz kamaştırmakta. 3.500 kopya ve yalnızca bir baskı ile sınırlı olan box set, The Mandalorian müziklerinin ilk fiziksel sürümü olacak. Ön siparişler Mondo aracılığıyla alınmaya başlandı. Mondo’nun müzik direktörü Mo Shafeek, “Ludwig Göransson’un şu anda film ve televizyon müziği alanında çalışan en yetenekli ve heyecan verici kişi olduğu artık bir sır değil. Ancak söylenmeyen şey, onun bir bukalemun edasıyla birden fazla türde çalma yeteneğidir.” sözleriyle besteciye övgüler yağdırdı. Childish Gambino’nun hit parçalarının prodüktörü olan Göransson, daha önce Black Panther, Venom ve Creed gibi filmler için besteler yapmış ve ödüller kazanmıştı.

Bob Ross’un barışçıl Monopoly’si

Monopoly aile ve arkadaş çekişmelerine neden olduğu için kötü bir şöhrete sahip, ancak oyunun yeni versiyonları çıkmaya ve ilgi görmeye devam ediyor. Bu versiyon gayrimenkul toplamaktan keyif almayanlara özel tasarlanmış.  Televizyondan tanıdığımız Amerikalı ressam ve eğitmen Bob Ross’un etrafında şekillenen Monopoly Hasbro Pulse tarafından kısa süre önce yayımladı. Normalde emlak piyasası ekseninde oynanan oyunun bu versiyonundaki talimatlar Ross’un ikonik programı The Joy of Painting‘den sanat eserleri satın almak, satmak ve ticaretini yapmak. Monopoly’nin finansal olarak karşıdakini yok etme amacıyla oynanan eski usulünün aksine, Bob Ross versiyonu son derece barışçıl. “Ne olursa olsun, oynamaya devam et” mantığıyla kimsenin üzülmesine fırsat vermiyor. Bob Ross temalı Monopoly, 16 “mutlu küçük kaza” kartı, 16 boyama sevinci kartı, 32 küçük ev ve 12 köprü içeriyor. Bu oyunda silindir klasik şapka, yüksük veya  çizme figürlerinin yerine de boya paleti, çam ağacı, şövale gibileri var.

Nirvana’nın Bleach puzzle’ı 

Gruplar için ilginç merch fikri yaratma çabasının, hele de söz konusu Nirvana gibi bir isim olunca, sonu gelmiyor. Grubun başka albümleri de daha önce puzzle malzemesi olmuştu. Burada da Sub Pop tarafından 15 Haziran 1989’da piyasaya sürülen ilk stüdyo albümü Bleach’in kapak görselinden oluşan 500 parçalık bir puzzle görüyoruz. “Negative Creep”, “About A Girl”, “Blew” gibi hitleri barındıran albümün kapak görseli, Kurt Cobain’in o dönemki partneri Tracy Marander tarafından Washington’daki bir konser sırasında çekilmiş bir fotoğraf. Bu kapağı 500 minik parçaya ayıracak puzzle için ön satışlar Sub Pop’un sanal marketinde başladı; piyasaya çıkacakları tarih ise 30 Eylül 2020. 

Yazı: Ezgi Karaarslan

Yükleniyor...