Spot: The Thing figürü, Feeding Creativity kitabı, Monet oyunu

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.


The Thing’den MacReady’nin Mondo figürü

Korku ve fantastik sinema tutkunlarının kalp atışlarını hızlandıran poster ve tasarımlarının adresi Mondo’dan bu kez John Carpenter fanları için geliyor… The Thing (1982) filminde Kurt Russell’ın canlandırdığı helikopter pilotu R.J. MacReady’nin 30 cm uzunluğundaki figürü; eldiven, tüfek, tabanca, alev makinesi, buz tutmuş sakal gibi aksesuarlarıyla birlikte tasarlanmış. Ayrıca mutasyona uğramış bir köpek ve insan başlı bir örümcek de The Thing’in vahşetini raflarınıza taşımak ve kendi sahnelerinizi yaratmak için birebir. Ürün 31 Ekim’de yalnızca 10 günlüğüne satışa çıkarıldı. 10 Kasım’a kadar buradan ön sipariş verebilirsiniz.


Mary McCartney dostlarını ve “yaratıcılığı” besliyor

Fotoğrafçı, film yapımcısı, aşçı ve yazar Mary McCartney, Feeding Creativity adlı yeni kitabında arkadaşları, ailesi, müzisyenler, aktörler, sanatçılar için en sevdiği 60 tarifi pişiriyor. Kişiye özel kurgulanmış, kolay hazırlanabilen bitki bazlı lezzetler konukla birlikte yeniyor; tariflerin yanına fotoğraflar ve mutfak yaşantısıyla ilgili çeşitli anekdotlar ekleniyor. Cameron Diaz ile pankeklerin, HAIM ile enginarlı mezelerin tadını çıkarırken; David Hockney’nin Los Angeles’taki stüdyosunda ıspanaklı turta, Nile Rodgers ile birlikte Abbey Road Studios’ta salata yaparken; Woody Harrelson’ın smokey dogs sırlarını dinlerken Mary McCartney’e eşlik edebilirsiniz. Taschen etiketiyle yayımlanan Feeding Creativity’ye dair detaylar burada


Monet’nin gözünden el yapımı video oyunu

Oyun geliştiricisi ve grafik tasarımcısı Pat Naoum, hayatının ilerleyen dönemlerinde katarakt geçiren Monet’nin hikâyesinden ilhamla gözleri bozulmuş ressamın eserlerini tamamlamaya yardım etmek üzere kurgulanmış, 12 seviyeden oluşan bir video oyunu tasarladı. Bulmaca – macera türündeki The Master’s Pupil’i benzerlerinden ayıran şey, içerdiği tüm unsurların kâğıt üzerine akrilik boya tekniğiyle bizzat Naoum’un ellerinden çıkmış olması; hem de tam yedi yılda. Oldukça küçük boyutlarda hazırlanan resimler -örnekse yeşil sarmaşıkların boyu yalnızca beş milimetre- yüksek çözünürlüklü tarayıcı aracılığıyla dijitale aktarılmış. Pat Naoum şaşkınlıkla tarayıcının, onun gördüğünden daha fazla ayrıntı yakaladığını söylüyor. The Master’s Pupil bir biyografi değil ancak Monet’nin yaşamı ve eserleri hakkında fazlaca bilgi veriyor. Nintendo Switch haricinde Windows ve Mac için Steam üzerinden erişilebilen oyunun nefis fragmanını mutlaka izleyin bizce.