Spy x Family ikinci sezon için bekleyiş kısa sürecek

Tista ve Gekka Bijin serileriyle tanınan Tatsuya Endo’nun 2019’da yayına başlayan son mangası Spy x Family, anime uyarlamasıyla da kısa sürede büyük yankı uyandırdı. 12 bölümden oluşan ilk sezon 25 Haziran’da final yapsa da Forger ailesinin yeni maceraları için çok uzun beklemeyeceğiz.

Anlatının merkezinde Twilight mahlaslı bir casus var. Hikâyeye göre, Westalis ve Ostania isimli komşu ülkeler arasında barışı sağlama görevi için Donovan Desmond’a yaklaşmak zorunda olan Twilight, başarıya ulaşmak için sahte bir aile kurup yeni bir kimlik edinir. Kendine Loid Forger adını seçer, bir yetimhaneden zihin okuma gücüne sahip Anya isimli bir kızı evlat edinir ve aslında bir suikastçi olan Yor Briar isimli bir kadınla evlenir. Sonrası, asla düşmeyen bir tempo ve sürükleyici bir kurgu!

Entrikalarla örülü, fantastik, eğlenceli ve politik unsurlar da barındıran Spy x Family, ilk sezonuyla Japonya’daki streaming platformlarında izleme rekorları kırdı. Wit Studio ve CloverWorks ortaklığında hayata geçirilen anime serisinin yönetmeni de Dororo ve Hunter X Hunter gibi yapımlardan tanıyabileceğiniz Kazuhiro Furuhashi. Asya kıtası dışında yayın hakları Crunchyroll bünyesinde olan serinin ikinci sezonu ekimde yayına başlayacak. Fragmanı hemen burada.

Müzikal uyarlaması da yolda

Spy x Family manga serisinin kısa sürede bir fenomene dönmesinin ardından anime uyarlamasına ek olarak çeşitli tasarım ürünler de piyasaya çıktı elbette. Folger ailesinin yakın gelecekte karşımıza çıkacak açılımları arasında bir müzikal uyarlaması da var. 2023 baharında Tokyo’daki Imperial Theater’da prömiyer yapacak müzikal için oyuncu seçmeleri devam etmekte.