Squid Game yıldızı Jung Ho-yeon için Hollywood yolları göründü

Dünya genelinde milyonlarca seyirciye ulaşarak Netflix tarihinin en popüler içeriği ünvanını kazanan Squid Game aylardır konuşulmaya, tartışılmaya, sosyal medyaya ve arkadaş muhabbetlerine konu olmaya devam ediyor. Dizinin arkasına aldığı rüzgâr öylesine büyüdü ki başrol oyuncuları sektörün en prestijli ödüllerini birer birer kazanmaya, güçlü rakiplerini geride bırakmaya başladı. Kariyerinin ilk performansını vermesine rağmen Oyuncular Birliği Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu seçilen Jung Ho-yeon aralarından biri ve kendisinin Hollywood macerası daha yeni başlıyor anlaşılan.

Roma’dan (2018) bu yana yönetmenliğe ara veren Alfonso Cuarón’un ellerinden çıkacak Disclaimer’ın kadrosuna, son olarak Jung Ho-yeon’un dâhil edildiği ortaya çıktı. Disclaimer, Renee Knight’ın aynı adlı romanından uyarlanacak; saygı duyulan kurumların gizli ihlallerini ortaya çıkarmak amacıyla çalışmalar yürüten Catherine Ravenscroft’u odak belleyecek. Bahsi geçen gazeticiye, yönetmenle ilk kez çalışacak olan Cate Blanchett hayat veriyor. Catherine, Kevin Kline’ın canlandırdığı karakter tarafından yazılan bir romanı başucunda görmesiyle, sadece kendisine ait olduğunu düşündüğü karanlık bir sırrın peşinden gidecek. Sacha Baron Cohen ve Kodi Smit-McPhee’nin de yer aldığı projede Jung Ho-yeon; Ravenscroft için çalışan, pozisyonunun onun için büyük bir çıkış olduğuna inanan, hırslı ve çalışkan Kim’e hayat verecek.

Bir Apple TV+ projesi olacak Disclaimer, yetenekli görüntü yönetmenlerini bünyesinde toplamasıyla da heyecanımızı pekiştiriyor. Apple, Cuaron’un uzun süredir birlikte çalıştığı Emmanuel Lubezki ile yeniden bir araya geleceğini müjdeledi. Gravity’deki çalışmalarını Akademi ödülü ile taçlandıran ikiliye, Amélie ve Inside Llewyn Davis gibi işleriyle tanıdığımız, bir başka efsane görüntü yönetmeni Bruno Delbonnel eşlik edecek.

Squid Game fenomeni uzun sürecek gibi

Güney Kore topraklarından çıksa da özellikle okyanusun öteki tarafında büyük alkış toplayan Squid Game; Amerikan Film Enstitüsü, Altın Küre, Gotham, Bağımsız Ruh, Eleştirmenlerin Seçimi gibi farklı ödül gruplarının radarına girmeyi başarmıştı. Yayımlandıktan kısa süre sonra 90 ülkede en çok izlenen oldu, dünya genelinde 142 milyon haneye sızdı. Bu manzara -şaşırtıcı olmayacak biçimde- Netflix’i harekete geçirdi ve hummalı çalışmalar başladı. Dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, iki sezonun daha yolda olduğunu geçtiğimiz aylarda duyurdu.