“Star Wars: Andor” dizisinin yönetmen kadrosu belli oldu

Disney ve Lucasfilm’in içerik yağmuruna uzun süre devam edecek gibi görünen Star Wars hanedanlığının merak uyandıran projelerinden biri, Star Wars: Andor. Disney+’ta yayımlanacak spin-off dizi Tony Gilroy tarafından yazıldı. Merakla beklenen yönetmen kadrosu da belli oldu.

Diego Luna’nın Rogue One: A Star Wars Movie’de canlandırdığı Cassian Andor karakterini merkezine alacak dizinin 2022’de yayımlanması hedefleniyor. Adria Arjona, Denise Gough, Genevieve O’Reilly, Stellan Skarsgard ve Fiona Shaw oyuncular arasında.

Bir diğer spin-off projesi olan Obi-Wan Kenobi dizisinin tüm bölümlerini The Mandalorian’da da çalışan Deborah Chow’a teslim etmelerinin ardından, Andor için de tek yönetmenle ilerleme kararı bekleniyordu. Reji için Disney’in ilk tercihi, diziyi kaleme alan Tony Gilroy olmuştu. Gilroy bu teklifi reddetmiş ve Black Mirror’ın Emmy ödüllü bölümü “USS Callister”ın yönetmeni Toby Haynes’in projeye katılmasına önayak olmuştu. Disney ve Lucasfilm, ilk Star Wars: Andor sezonunun yönetmen kadrosunu iki heyecan verici eklemeyle tamamladı.

Susanna White

BAFTA ödüllü İngiliz yönetmen, televizyon dünyasında birçok farklı türdeki yapımda yönetmenlik yapmış bir isim. 2006’da yayımlanan Jane Eyre mini dizisinin tüm bölümlerini çeken White’ın çeşitli bölümlerinde kamera arkasına geçtiği yapımlar arasında Masters of Sex, Boardwalk Empire, The Deuce ve Generation Kill var. Susanna White’ın son uzun metraj çalışması da başrolünde Jessica Chastain’i izlediğimiz 2017 yapımı biyografik film Woman Walks Ahead.

Benjamin Caron

78. Altın Küre Ödülleri adaylıklarında televizyon kanadını domine eden The Crown’ın 11 bölümünü yöneten Benjamin Caron da Andor için dümene geçecek bir diğer isim. Sherlock’un final bölümünün de yönetmeni olan Caron’ın daha önce çalıştığı televizyon işleri arasında Skins, Wallander ve My Mad Fat Diary var. Müzik ve komedi dünyasıyla da dirsek temasındaki yönetmen, kariyerine 2005’te MTV için çektiği Confessions of Madonna belgeseliyle başlamıştı. 

Yükleniyor...