“Star Wars” dizisi “The Mandalorian”ın ikinci sezonu da yolda

Disney’in yeni platformu Disney Plus’ta yer alacak olan yeni Star Wars dizisi The Mandalorian kasım ayında yayına başlıyor. Dizinin yapımcılığını üstlenen ünlü sinemacı Jon Favreau, ikinci sezonun senaryosu üzerine çalışmaya şimdiden başladığını açıkladı. Favreau, dizinin yapım aşamasını, “Oyuncak sandığının içinden tüm Star Wars oyuncaklarını toplayıp hepsiyle bir arada oynamak gibi” şeklinde tanımladı.

The Mandalorian’ın hikâyesi Empire’ın düşüşünden sonra başlıyor. Narcos ve Game of Thrones’da izlediğimiz Pedro Pascal’ın başrolde olduğu dizi, yalnız bir ‘Mandalorian’ savaşçısının New Republic’ten uzak bir gezegene yaptığı yolculuğunu ele alıyor. Pascal’ın karakteri, filmin önceki üçlemelerindeki ödül avcıları Jango ve Boba Fett’ten esinlenerek yaratıldı.

Dizinin yönetmen kadrosunda tecrübeli yönetmenler var: Star Wars: The Clone Wars yönetmeni Dave Filoni ilk bölüme imzasını attı. Diğer bölümlerde de Jessica Jones’dan Deborah Chow ve Thor: Ragnarok’tan Taika Waititi gibi başarılı isimler yönetmen koltuğunda oturuyor.

Pedro Pascal’la birlikte Giancarlo Esposito ve Gina Carano’yu izleyeceğimiz dizinin bir bölümünde Werner Herzog da rol alacak.

Yazı: Cansu Çubukçu