"Star Wars" yıldızı Mark Hamill, Hollywood Walk of Fame'deki yerini alıyor

Hollywood dünyasının ünlü isimlerin birer yıldızla yer aldığı Hollywood Walk of Fame’e katılacak sıradaki isim Mark Hamill oldu. Star Wars serisinin Luke Skywalker’ı Mark Hamill’in isminin ölümsüzleştirileceği tören 8 Mart’ta gerçekleşecek.

Hollywood Walk of Fame’de ismi onurlandırılan 2630. kişi olacak Mark Hamill’in kariyerinde 40 yılı geride bıraktığını düşünecek olursak, yetkililerin biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Walk of Fame seremonilerinden sorumlu yapımcı Ana Martinez, birçok Star Wars hayranı için bir idol konumuna ulaşmış Mark Hamill’in ismini Hollywood Walk of Fame’e katıyor oldukları için duydukları heyecan ve mutluluğu dile getirdi.

Geçtiğimiz aralık ayında vizyona giren sekizinci Star Wars filmi The Last Jedi‘da da izlediğimiz Mark Hamill, söz konusu karakterle olduğu kadar ünlü DC Comics kötüsü Joker’la da özdeşleşmiş bir isim. DC’nin animasyon yapımlarında birçok kez bu karakteri seslendiren Hamill, geçtiğimiz yıllarda Trollhunters ve Teenage Mutant Ninja Turtles gibi animasyon yapımlarda da mikrofon başına geçmişti.