Stellan Skarsgård, Denis Villeneuve imzalı “Dune” filminde

Denis Villeneuve’ün büyük beklenti yaratan Dune uyarlamasının kötü karakterini oynayacak isim belli oldu.Filmografisinde Nymphomaniac, Good Will Hunting, Goya’s Ghosts gibi filmler bulunan ve Marvel sinematik evreninin çeşitli yapımlarında Erik Selvig karakterini canlandıran Stellan Skarsgård, Dune filminde rol alacak. Frank Herbert imzalı Dune romanının ve yazarın bazı diğer kitaplarının da kötü karakteri olan Baron Harkonnen’i canlandıracak olan Skarsgård, yıldız isimlerle dolu oyuncu kadrosuna katılan dördüncü isim oldu. Filmin baş karakteri Paul Atreides’i Call Me By Your Name ve Lady Bird gibi filmlerle ses getiren genç aktör Timothée Chalamet canlandıracak. Filmde rol alacağı açıklanan diğer isimler de Dave Bautista ve Rebecca Ferguson.

Stellan Skarsgård, Baron Harkonnen karakterini sinematik uyarlamalarında canlandıracak üçüncü aktör. Daha önce farklı uyarlamaları çekilen Dune’un 1984 yılında David Lynch tarafından çekilen filminde bu karakteri Kenneth McMillan oynamıştı. 2000’lerin başlarında SyFy’da yayınlanan Frank Herbert’s Dune isimli mini seride ise Baron Harkonnen karakterini canlandıran isim Ian McNeice olmuştu.

Sicario, Blade Runner 2049 ve Arrival gibi filmleriyle övgüler toplayan Denis Villeneuve’ün Dune’un sıra dışı dünyasını perdeye nasıl taşıyacağını görmek için önümüzde uzunca bir süre var.