Dune evreninde geçen yeni bir video oyunu

Sene boyunca sinema dünyasının en çok konuşulan işlerinden biri olan Denis Villeneuve imzalı Dune’un hemen ardından Funcom, Frank Herbert’ın çığır açan bilim kurgu evreninde geçen yeni 4X gerçek zamanlı strateji oyunu Dune: Spice Wars’u duyurdu. 

The Game Awards esnasında fragmanı yayımlanan Spice Wars, 2018 çıkışlı strateji oyunu Northgard’da da parmağı olan Shiro Games tarafından geliştiriliyor.

Dune Spice Wars oyun

Atreides ve Harkonnen hanedanlarının da dâhil olduğu dört klandan birini seçip hile, politik etki, ekonomik üstünlük veya açık savaş gibi yollarla çöl gezegeni Arrakis’in kontrolünü ele geçirmek üzere stratejiler uygulanacak oyunda en değerli kaynak, orijinal seride de olduğu gibi baharat.

Oyuncuların temel amacı, daha fazla baharat üretebilmek için Arrakis’teki kaynakları, köyleri, ilginçlikleri keşfederek alanlarını genişletmek olacak. 2022’de yayımlanacak Dune: Spice Wars, yalnızca PC’de oynanabilecek.

Henüz Dune evrenine girmemiş olanlardan ya da hakkında daha fazla şey bilmek isteyenlerdenseniz, Bant Mag. No: 76 için Biçem Kaya’nın hazırladığı, Dune evreni hakkında sıkça sorulmayan sorular başlığı altında yayımlanan “bölüm 1”, “bölüm 2 ve “bölüm 3” dosyalarına göz atabilirsiniz.