Stephen King romanı “Gerald’s Game”in, Mike Flanagan yönetmenliğinde film uyarlaması geliyor

Absentia, Oculus ve bu yıl Netflix için çektiği Hush gibi filmleriyle tanınan Mike Flanagan, bu kez bir Stephen King uyarlamasıyla karşımıza çıkıyor. Yine Netflix’te yayınlanacak olan film, King’in Gerald’s Game romanından uyarlanacak.

Jessie ve Gerald isimli bir çiftin yazlık evlerindeki bir hafta sonunda, eğlenceli şekilde başlayan ve büyük bir travmaya dönüşen olayları konu eden roman, 1992 yılında yayınlanmıştı. Stephen King’in eşi ve onun kız kardeşlerine ithaf ettiği romanda, elleri yatağa kelepçeliyken kazayla eşini öldüren Jessie’nin ilerleyen saatlerde odanın içinde biri daha olduğunu düşünmesiyle birlikte yaşadıklarını anlatan bir psikolojik gerilim.

Stephen King’in geçtiğimiz günlerde Netflix’te yönetmenin Hush filmini izlemesi ve ardından bu filmle ilgili bir Tweet atmasının ardından bu haberin gelmiş olması da şaşırtıcı. Jeff Howard ve Flanagan’ın uyarlama senaryosunu birlikte yazacağı filmin prodüksiyon ve çekim takvimi henüz bilinmiyor. Kendini bir Stephen King hayranı olarak tanımlayan Flanagan, söz konusu romanı uyarlamayı uzun zamandır istediğini belirtiyor.

Türkiye’de 21 Ekim’de vizyona girecek yeni Mike Flanagan gerilimi Ouija: Origin of Evil‘ın dün yayınlanan yeni fragmanını da aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=9eljad5IVpQ