Steve Buscemi’li yeni Tolga Karaçelik filminin çekimleri başladı

Yazı: Melis Tire

Gişe Memuru, Sarmaşık ve Kelebekler gibi ödüllü filmlerinin yanı sıra Bartu Ben ve Yakamoz S-245 ile dizi dünyasına da dalan Tolga Karaçelik, yeni uzun metrajı için çekimlere başladı. Oyuncu kadrosunda Steve Buscemi de var üstelik.

The Shallow Tale (İlk taslaktaki orijinal ismiyle The Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write about a Serial Killer) çekimleri New York’ta gerçekleşiyor. Bir dramedi olarak tanımlanan film, IMDb sayfasında yer alan sinopsise göre bir boşanma sürecinin ortasında tutunmaya çalışan bir yazarı odağına alacak. Karakterimiz, tesadüfen yollarının kesiştiği seri katil emeklisi evlilik danışmanıyla gündüzleri ilişkisini kurtarmak; geceleri de kitabını yazmak için sohbetlere koyulacak.

The Big Lebowski ve Fargo gibi Coen Kardeşler klasikleri, kült kelimesinin sözlük karşılığı denebilecek Reservoir Dogs ve Daniel Clowes’un meşhur çizgi romanından uyarlanan Ghost World gibi filmlerdeki performanslarıyla bir yaşayan efsane Steve Buscemi. Yeni Tolga Karaçelik filminin künyesinde adının yer alması da tabii ki beklentileri oldukça yükseltiyor.

Oyuncu kadrosunda Steve Buscemi dışında kimlerin yer alacağı an itibarıyla merak konusu. Ion Cinema’nın haberine göre, The Shallow Tale’in yapımcı suitinde Wren Arthur, Scott Aharoni, Mustafa Kaymak, Sinan Eczacıbaşı ve Özge Bulut Maraşlı bir arada. Son olarak Black Bird dizisinde çalışan görüntü yönetmeni Natalie Kingston da sinematografiden sorumlu.

Filme ilişkin daha fazla detay, önümüzdeki haftalarda gündeme gelecektir. Şimdiden Instagram sayfasını takibe almakta da fayda var elbet.