Steven Wilson ve Tim Bowness’la 1981’e ışınlanmaca

Yaklaşık 35 yıldır No-Man adı altında müzikal ortaklıklarını sürdüren Steven Wilson ve Tim Bowness, karantina günlerinde başladıkları podcast serisi The Album Years’ın ikinci sezonuna start verdi.

Her bölümde farklı bir yıla ışınlanıp o yılın albüm raporunun üstünden geçen, efsaneleri selamlarken kıyıda köşede kalmış güzellikleri de parlatan Wilson-Bowness ikilisini, yaklaşık 5 ay önce 1974’te bırakmıştık. Yeni bölümde ise takvimler 1981’i gösteriyor. Post punk, electro-pop, caz, metal ve nice türde 40 yıl öncesinin hava durumuna bakan yeni The Album Years bölümünde kulakları çınlatılan isimlerden bazıları Japan, A Certain Ratio, Rush, Grace Jones, OMD ve Iron Maiden. Yeni bölümün tanıtım metnindeki şu cümle de dikkat çekici: “Her şeye rağmen Phil Collins’in başyapıtı Face Value’yu da cesurca savunuyorlar.”

The Future Bites

1983’ten bu yana No-Man’in yanı sıra Porcupine Tree, Storm Corrosion, Bass Communion, Blackfield gibi sayısı grubuyla üretimlerini sürdüren Steven Wilson, 2020 yazında yayımlamayı planladığı The Future Bites albümünü salgın sebebiyle ertelemişti. 29 Ocak 2021’de Caroline International etiketiyle yayımlanan albüm kimlik ve teknoloji temalarını işliyor. 

Albümden favorimiz “Personal Shopper”ın Lucrecia Taormina yönetmenliğinde çekilen klibi hemen aşağıda.


Yükleniyor...