“Stranger Things” üçüncü sezonu rekorla geldi

Netflix platformunun en fazla ilgi gören orijinal yapımları arasında başı çeken Stranger Things, 4 Temmuz’da yayınlanan sekiz bölümlük üçüncü sezonuyla yeni bir rekor kırdı.


80’ler soslu bilim kurgu dizisi, yalnızca dört günde toplam 40,7 milyon farklı hesap tarafından izlendi. Bu istatistiği daha da ilginç kılan detaysa, 18,2 milyon kullanıcının, dört günlük zaman diliminde tüm sezonu izlemiş olması. Sene başında Netflix’in toplam abonesinin 139 milyona ulaştığı açıklanmıştı.

Matt ve Ross Duffer kardeşlerin yaratıcısı olduğu dizi, ilk sezonuyla yarattığı sansasyonun ardından devam sezonlarıyla da gördüğü ilgiyi katlamayı sürdürüyor. Dizinin yıldız oyuncuları yine türlü reklam panolarını, YouTube kanallarını, talk show programlarını işgal etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Stranger Things’in çocuk yıldızları, Jimmy Fallon’la birlikte Madame Tussauds müzesinin ziyaretçilerine sıkı bir şaka yapmıştı.

Bant Mag. sinema editörü Melikşah Altuntaş’ın Stranger Things oyuncuları Finn Wolfhard ve Joe Keery’yle Paris’te yaptığı röportaj önümüzdeki günlerde Bant Mag. YouTube kanalında olacak.