"Stranger Things"in şahane müzikleri albüm formatında yayınlanıyor

Netflix’in temmuz ortasından itibaren yayınlamaya başladığı fantastik-gerilim dizisi Stranger Things, kısa sürede birçok kişinin favorisi haline geldi. Dizinin her bölümünde dikkat çeken müzikleri, albüm formatında yayınlanıyor.

1980’lerin macera filmlerini anımsatan havasıyla, daha ilk bölümünden birçok sinemaseverin favorilerinden biri olan Stranger Things‘in başrolünde Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard gibi isimler yer alıyor. Arkadaşlarıyla birlikte Dungeons & Dragons oynarken, bir anda ortadan kaybolan Will Byers’ın hikayesini konu alan Stranger Things‘in yönetmenliği ise Matt ve Ross Duffer tarafından yapılıyor. Filmin en az senaryosu kadar dikkat çeken bir diğer detayı ise Avustralyalı grup S U R V I V E tarafından düzenlenen müzikleri. Başta dizinin tema müziği olmak üzere bölümlerde yer alması için seçilen şarkılar da izleyiciler tarafından oldukça ilgi gördü. The Clash, Jefferson Airplane, Toto ve dahasının yer aldığı müzikleri aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz. 

S U R V I V E’ın şu ana kadar yayınlanan sekiz bölümde kullandığı tüm müzikler ve parçalar, önümüzdeki aylarda albüm formatında yayınlanacak. Facebook sayfasından yapılan paylaşımla duyurulan albüm haberini, dizinin tema müziğinin Avustralyalı dörtlü tarafından uzatılmış versiyonu ile kutluyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=FpHNlx0pPIU