Studio Ghibli 2 plak daha çıkarıyor!

Studio Ghibli’nin 2020 yılı için peş peşe duyurduğu çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde hem Ghibli yapımlarının tamamına bahar ayı itibariyle HBO Max üzerinden erişebileceğini hem de biri Miyazaki yapımı olmak üzere iki yeni filmin çalışmalarına başlandığını duyuran stüdyo, hayranlarını bu kez iki yeni plak haberiyle sevindirdi.

Kiki’s Delivery Service (1989) ve Porco Rosso (1992) yapımlarına ait müziklerin toplanacağı iki plağın ön siparişleri alınmaya başlandı bile. Turntable Lab’ın yayınlayacağı bu yeni plakların mart sonu raflarda olacağı düşünülüyor. Yayınlanacak plaklar tıpkı 2018 Kasım’da satışa sunulan My Neighbor Totoro (1988), Castle in The Sky (1986) ve Nausicaä of the Valley of the Wind’de (1984) olduğu gibi Miyazaki’nin daimi bestecisi Joe Hisaishi’nin imzasını taşıyor. 

Kiki’s Delivery Service plağındaki iki vokalli parçaya Yumi Arai’nin, büyük bir orkestranın kayıtlarına eşlik ettiği Porco Rosso’da yer alan vokalli parçalara ise Tokiko Kato’nun hayat verdiği bilgileri de paylaşıldı. Yeni kapak tasarımlarıyla sunulacak sınırlı basım plaklara kavuşmak için baharı iple çekiyoruz.

Yazı: Şevin Bozhan