Sürprizlerle dolu bir algı labirenti: “Gerçek”

Yoldan Çıkan Oyun ve Damdaki Kemancı gibi başarılı yapımlara beraber imza atan Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu’nun ortak projesi Gerçek, yeni sezonu için 13 Kasım’da Zorlu PSM Platinum sahnesinde perde açıyor.

Son yılların en heyecan verici yazarlarından biri olarak nitelendirilen, hem romanları hem de oyunları ile pek çok prestijli ödül kazanan Fransız yazar Florian Zeller’ın aynı isimli oyunundan Türkçe’ye uyarlanan Gerçek, 2019’u 13 Kasım – 23 Aralık arasında dört oyunluk bir gösterim programıyla kapatıyor. Artificial Snow isimli ilk romanını 20 yaşında yazan ve tüm işleri pek çok dile çevrilen Florian Zeller’in 2011’de kaleme aldığı Gerçek, seyirciyi birbirleriyle arkadaş olan iki çiftin yalanlarla dolu hikayeleri arasında gerçeğin kaygan ve belirsiz izini sürmeye davet ediyor. Dört karakterin ağzından farklı versiyonları dinlediğimiz hikayelerin içinde keyifli bir şekilde kaybolurken gerçeğin peşine düşeceğiniz oyun her sahnesinde kadar size şaşırtmaya devam edecek.

Nefes kesen sahneleriyle seyircinin algısını sahneden sahneye değiştiren ve gerçeğin göreceliği üzerine düşündüren bir komedi olarak tasarlanan oyunun çevirisi Kerem Ayan’a ait. Uyarlaması ve yönetmenliğini Mehmet Ergen’in yaptığı oyunun oyuncu kadrosu ise Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder’den oluşuyor. Oyunun biletleri ve daha fazla bilgi için sizi böyle alalım.