Sydney Sweeney, Marvel evrenine Spider-Woman suretinde katılacak

Yazı: Melis Tire

Tom Hardy’li Venom ve Jared Leto’lu Morbius’un ardından Sony Pictures yapımı Spider-Man spin-off filmlerine bir yenisi daha ekleniyor: Başrolünde Dakota Johnson’ı izleyeceğimiz Madame Web. Filmin iddialı oyuncu kadrosunda bulunan Euphoria yıldızı Sydney Sweeney’nin hangi karakteri canlandıracağına dair sır perdesi de oyuncunun Varietyye verdiği röportajla birlikte aralanmış oldu.

Euphoria’da Cassie Howard performansıyla parlayan Sydney Sweeney, Marvel evrenine Julia Carpenter suretinde adım atacak. İlk kez Ekim 1984 tarihli Secret Wars #6 çizgi romanının sayfalarında görülen karakter, Spider-Woman ismiyle de biliniyor. Marvel dünyasındaki serüveninde West Coast Avengers, Freedom Force ve Secret Defenders gibi ekiplerin de bir parçası olan Spider-Woman’ın orijin hikâyesi de enteresan: Doğduğu şehir olan Denver’daki “atletik bir araştırma”ya katılan Julia Carpenter, kendisine “kazayla” örümcek simbiyozu ve bazı egzotik bitki alıntılarının enjekte edilmesiyle özel güçlerine kavuşuyor.

Variety röportajında teklifi aldıktan sonra kendini bir çizgi roman dükkânında bulduğunu ve içinde Julia Carpenter geçen tüm kitapları aldığını anlatmış Sydney Sweeney. Henüz Madame Web filminde karakterin Spider-Woman’a dönüşüp dönüşmeyeceği gizemini korusa da Marvel çizgi romanlarında filme ismini veren karakter ve Julia Carpenter’ın olay örgülerinin pek çok kez kesiştiğini biliyoruz.

Jessica Jones, Succession, Vinyl ve Anatomy of a Scandal gibi dizilerin çeşitli bölümlerini çeken S.J. Clarkson yönetmen koltuğunda. Kendisinin Sony yetkilileri ile bir Marvel projesi için çalışmalara başladığı haberleri 2020’nin bahar aylarında gündeme gelmişti. Madame Web oyuncu kadrosunda Dakota Johnson ve Sydney Sweeney dışında Adam Scott, Emma Roberts, Celeste O’Connor, Isabela Merced, Tahar Rahim ve Mike Epps gibi isimler yer almakta. 

Madame Web için açıklanan vizyon tarihi 16 Şubat 2024 fakat Hollywood’daki grev süreci dolayısıyla pek çok yapımda olduğu gibi bir rötar söz konusu olabilir.