Taciz ve şiddet geçmişini öğrendiğimiz Marilyn Manson hakkında hukuksal süreç başlatıldı

Los Angeles İl Şerif Departmanı, kısa süre önce mental, fiziksel ve cinsel şiddet geçmişini öğrendiğimiz Marilyn Manson hakkında resmî bir soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bu ay başında eski partneri Evan Rachel Wood, Manson tarafından uzun yıllar şiddet ve zorbalığa maruz kaldığına dair bir Instagram paylaşımı yapmış; açıklamasını “Artık sessiz kalmayacak tüm kurbanların yanındayım.” cümlesiyle noktalamıştı. Çok zaman geçmeden, oyuncu Esme Bianco’nun da aralarında bulunduğu birçok kadın Marilyn Manson hakkında suç duyurusunda bulundu. Anlaşmalı olduğu plak şirketi onunla yollarını ayırmaya karar verirken, rol aldığı TV dizisi de yayına girmeden kaldırıldı. Yaşanan gelişmeler üzerine Los Angeles İl Şerif Departmanı, bir soruşturma başlatıldığını belirtti.

Son olarak Manson’ın eski asistanı Dan Clary, yayınladığı podcast programında, şarkıcının şu anki partneri olan fotoğrafçı Lindsay Usich’e de şiddet uyguladığını açıkladı. Daha önce Twitter üzerinden de Manson’ın tacizlerine, başka kadınlara uyguladığı şiddete şahit olduğunu söylemişti. Marilyn Manson ise birçok farklı kadından gelen bu açıklamaları reddetmekle yetindi.

Yazı: Elif Acun


Yükleniyor...