Taika Waititi bir korsan dizisi için kolları sıvadı

HBO Max, Thor: Ragnarok ve Jojo Rabbit filmlerinin yönetmeni Taika Waititi’nin Our Flag Means Death adlı yeni bir korsan dizisinin yönetmenliği ve yapımcılığını üstleneceğini duyurdu. Akademi ödüllü yönetmen Taika Waititi, People of Earth’ten tanıdığımız yazar David Jenkins ve yönetici yapımcılar Garrett Basch ve Dan Halsted ile birlikte, “korsan olmak için ayrıcalıklı hayatını terk eden şımarık aristokrat Stede Bonnet’in maceralarını” anlatan dizi için birlikte çalışacak. Dizinin oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Stede Bonnet kimdir?

17. yüzyılın sonlarında Barbados’ta doğan Stede Bonnet, iyi eğitimli ve zengin bir toprak sahibi olarak yaşıyordu. Bonnet daha önce hiç açık deniz tecrübesi olmamasına rağmen, çocuklarını terk edip bu maceraya atıldı ve korsan olmaya gitti. Gemileri çalıp yağmalayan korsanların aksine Bonnet, belirlediği özelliklere göre Revenge adında yeni bir gemi inşa etmesi için bir mürettebat görevlendirdi. Kariyerinin bir noktasında, Karayipler’de terör estirmek için kötü şöhretli Blackbeard (Kara Sakal) ile birlik oldu fakat yenilgilerden sonra, eski ortağını intikam için kovaladı.

Taika Waititi’nin yakın gelecekte izleyeceğimiz diğer projeleri

Thor: Love and Thunder

Başrollerinde Natalie Portman ve Chris Hemsworth olan film için önümüzde uzun bir bekleyiş süreci var. Vizyon tarihi 11 Şubat 2022 olarak belirlenen filmde Marvel sinematik evreninin ilk LGBTİ+ karakteri Valkyrie’yi Tessa Thompson canlandıracak.

Next Goal Wins

Senaryosunu Iain Morris-Waititi ikilisinin yazdığı ve yönetmen koltuğunda Waititi’nin yer aldığı bir spor komedi filmi. Film, Hollandalı-Amerikalı teknik direktör Thomas Rongen’in dünyanın en zayıf futbol takımı olarak kabul edilen Amerikan Samoa Milli Futbol takımını 2014 FIFA Dünya Kupası elemesine götürme çabalarını konu ediyor.

İsmi bilinmeyen bir Star Wars filmi

Yeni Zelandalı sinemacı, yeni bir Star Wars filmi yazacak ve yönetecek. Film, Waititi’nin Star Wars evreniyle ilk karşılaşması olmayacak, zira The Mandalorian‘ın birinci sezon finalini de yönetmişti. Waititi’nin yönetmen koltuğuna oturduğu bir Star Wars filmi dedikoduları ocak ayına kadar dayanıyor. Bu filmin, Marvel Studios başkanı Kevin Feige’nin bahsettiği “gelişim sürecindeki” film olup olmadığı ise henüz belirsiz.

Yazı: Ezgi Karaarslan