Takibe Al: Instagram’da gözümüze takılanlar

Yüzünüz gözünüz açılsın, Instagram duvarınız şenlensin diyerek size takiplik önerilerde bulunmaya karar verdik. Bu haftanın üç önerisi için aşağı buyurun, daha fazlası için takipte kalın.

Skull Kid Studio
@skull_kid_studio

Kanadalı Reese Hibert’in Instagram profili Skull Kid Studio sosyal medyasında korku ve vahşet sevenler için birebir. Hilbert’in kişisel koleksiyonundaki figür ve oyuncaklar ile yarattığı sahneler, kanlı bir hayal gücü ile detaylandırılıyor ve 6x zoom ile çekiliyor. Üstelik paylaşımların yazılarına ve detaylarına zaman ayrılanlar için epey keyifli bir hikâye anlatıcılığı da söz konusu.

Félix D’Eon
@felixdeon

Meksikalı kuir sanatçı Félix D’Eon’un Instagram profili kuir aşkı ve erotikayı, Japon Edo baskılarından 1900’ler Kral Edward İngilteresi’nin moda akımlarına uzanan vintage stillerle birleştiriyor. Sanatçının seksi pozlardaki canlı model çekimleri, üzerine büyük bir titizlikle araştırmasını yaptığı eski stiller ve müthiş renk seçimleriyle bir araya geldiğinde ortaya bakmaya doyamadığımız imajlar çıkıyor.

Sad Topographies
@sadtopographies

Avustralya doğumlu, Amsterdam’da yaşayan sanatçı Damien Rudd’ın dünyanın farklı köşelerinden yürek burkan coğrafi isimleri topladığı Instagram hesabı Sad Topographies Susam Sokağı’nı geride bırakıp, hüzünlü yolculukların ve depresif destinasyonların peşine düşmek isteyenler için. Hesaptaki paylaşımların ve daha fazlasının yazılarla birleştiği bir kitabın da geçtiğimiz aylarda piyasaya çıktığını not düşelim.