Tarihin en pahalı üçüncü çizgi romanıyla tanışın

1938 yılında yayımlanan ve Superman karakterinin ilk kez okuyucularla buluştuğu çizgi roman olan Action Comics #1 ’ın bir kopyası, Comic Connect müzayedesinde tam 2.052.000 dolara satıldı ve tarihe geçti.

Tüm zamanların en yüksek fiyata satılan çizgi romanları arasında üçüncü sıraya yerleşen Action Comics #1 ’ın söz konusu kopyası, koleksiyon ürünlerinin kondüsyonlarına göre değerlendirmeler yapıp söz konusu ürünleri puanlayan Certified Guaranty Company tarafından 10 üzerinden 8.5’la puanlandırılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen iki farklı müzayedede satışa sunulan aynı çizgi romanın CGC tarafından 9’la puanlandırılmış baskıları, listeye yeni giren 8.5 puanlık baskının önünde, tüm zamanların en pahalı çizgi romanları olarak bulunuyor.

action

Bugüne dek alıcı bulan en pahalı çizgi roman, 2014 yılında 3.207.852 dolara alıcı bulan bir Action Comics #1 baskısı. İki numarada bulunan Action Comics #1 baskısı ise, Nicolas Cage’in kendi koleksiyonundan satışa sunulmuştu. Söz konusu baskı da 2011 yılında 2.161.000 dolara satılmış ve o dönem için rekorun sahibi olmuştu.