Teftiş: Haftanın albümleri

Taptaze albümlerden hazırladığımız Bant Mag. kılavuzu geldi.

Yazı: Cem Kayıran – İllüstrasyon: Barış Şehri

Haftanın öne çıkan 3 albümü:

pjimage (21)

Laurel Halo – Raw Silk Uncut Wood
(Latency)

Laurel Halo, tekno, avant-pop, synthpop gibi türleri birbirine harmanladığı müzikal havuzuna, zamansız ve dingin tınılarıyla yepyeni bir halka ekledi. Müzisyenin geçtiğimiz yıllardaki film müziği deneyimleri ve antik bir Taoist metin olan Tao Te Ching ’den ilham alan Raw Silk Uncut Wood ’a perküsyoncu Eli Keszler ve 2016 yılında yayınladığı solo albümüyle favorilerimiz arasında yerini alan çellist Oliver Coates da konuk oluyor. Kariyerinin her adımında kendine yeni meydan okumalar bulan Laurel Halo’dan cesur ve heyecan verici bir adım.

Dirty Projectors – Lamp Lit Prose
(Domino)

Yakın geçmişte küllerinden doğan Dirty Projectors, yeni albümü Lamp Lit Prose ’la dinleyicilerine günlük hayatın karmaşasında unuttuğu kimi önemli mesajları anımsatıyor. Her parçasında grubun beyni David Longstreth’in keyiften dört köşe olduğunu hissederken, sevdiğin şeyle meşgul olmanın, seni mutlu eden şeylerin peşinden koşmanın hayatı yaşanabilir kıldığına dair göndermeler yapılıyor. Dirty Projectors, pop müziğin tanımının ne denli geniş olduğunu yine konsept bir albüme yakın kurgusuyla ispat ediyor.

Deafheaven – Ordinary Corrupt Human Love
(Anti-)

Blackgaze denince akla gelen ilk grup olan Deafheaven, üç yıllık sessizliğini nihayet bozdu. Ordinary Corrupt Human Love, grubun belki de şimdiye dek yayınladığı albümler arasında duygusal gücü en yoğun olan çalışması. Harika gitar cümleleri ve Deafheaven’ın kendine has hikâyeciliğinin harmanıyla birlikte titizlikle kurgulanmış bir akış sunan albüm, zihninize işleyecek anları beraberinde getiriyor.

Bu albümleri de atlamayın:

pjimage (22)

Body/Head – The Switch
(Matador Records)

Donato Dozzy – Filo Loves The Acid
(Tresor)

The Babe Rainbow – Double Rainbow
(Flightless Records)