Teftiş: Haftanın albümleri

Dün yayınlanan taptaze albümlerden hazırladığımız Bant Mag. kılavuzu geldi.

Yazı: Cem Kayıran – İllüstrasyon: Tolga Tarhan

pjimage (8)

Haftanın öne çıkan 3 albümü:

CZARFACE & MF Doom – Czarface Meets Metal Face
(Silver Age)
Yılın geride kalan üç ayının belki de en büyük sürprizlerinden biri. Yeraltı hip hop sahnesinin süpergrubu CZARFACE’le birlikte süper kahramanı MF Doom’un ortaklığıyla hayata geçmiş tam 16 şarkılık bir serüven vaat ediyor Czarface Meets Metal Face. Eşliğinde sallanmayı bir an bile bırakamayacağınız beat’ler, MF Doom’un imzası hâline gelen soyut prodüksiyon anlayışı ve akışkan kafiyelerle birlikte şapkalarımız CZARFACE & MF Doom için çıkıyor. CZAR! DOOM! CZAR! DOOM!

https://www.youtube.com/watch?v=K_KTe3IgjRM

The Voidz – Virtue
(RCA)
The Strokes solisti Julian Casablancas’ın bir diğer projesi olan The Voidz, müzisyenin ismini grubun isminden ayıkladığını açıkladığı video ile paylaştığı yeni seslerle birlikte Virtue için geri sayımı başlatmıştı. Ekibin ilk çalışması olan Tyranny ’ye nazaran lo-fi pop hissiyatı ve daha kolay şarkı formları ön plana çıksa da The Voidz’in alamatifarikası olan parodi bizi sıklıkla selamlamayı ihmal etmiyor.

Delroy Edwards – Rio Grande
(L.A. Club Resource)
Baş döndürücü synth katmanlarıyla bezeli yeni Delroy Edwards albümü Rio Grande, prodüktörün kendi plak şirketi L.A. Club Resource etiketiyle yayınladığı beş şarkılık bir çalışma. Albümün hazırlık sürecindeki ilham kaynakları arasında John Ford ve John Wayne’in western klasiklerini anan Edwards, kendine has salaş kulüp müziği anlayışını nitelikli prodüksiyonlarla harmanlıyor.

pjimage (9)

Bu albümleri de atlamayın:

Amen Dunes – Freedom
(Sacred Bones)

Sons of Kemet – Your Queen Is A Reptile
(Impulse!, Verve)

Trembling Bells – Dungeness
(Tin Angel Records)

Yükleniyor...